Šeroprostor a Siranta v něm

recenze

Šeroprostor (2015) 5 z 5 / janyska13
Šeroprostor

Šeroprostor je scifi s hlavní hrdinkou Sirantou Jaxovou, která je skokanka. Skokani mají vzácný gen S a dokáží skákat s vesmírnými loděmi Šeroprostorem kam potřebují. Nedávno však měla havárii, kde všichni kromě ní umřeli a Korporace pro kterou pracovala se to na ni snaží vše hodit. Siranta pociťuje křivdu a s tou se hodně těžko žije. Každopádně ji pak osvobodí tým v čele s Marchem, se kterým ihned cítíme jejich propojení a náklonnost. A jak to tak bývá, ne všechno se jim povede a jejich původní plán vybudovat novou akademii skokanů selhává kde se dá. Několikrát se jim snaží Korporace překazit plány a zabít je. Ale nakonec vyjde přece jen pravda najevo a všichni se o Korporaci dozvědí co je zač a že za vše může jen a pouze Korporace.
Je zde skvěle popsaná propojenost mezi Sirantou a Marchem, když si navzájem čtou myšlenky a dokáží se mezi sebou dorozumívat beze slov. Jejich postupná náklonnost, která postupem času narůstá a přerůstá v lásku. Sirantina neuvěřitelná oddanost přátelům, za které je schopná položit život. A upřímně záviděla jsem Sirantě možnost podívat se do Šeroprostoru, jak jej popisovala bylo nádherné.