Selekce aneb já nehci být princeznou

recenze

Selekce (2014) 5 z 5 / Lelaqu
Selekce

Pro třicet pět dívek je Selekce z Illey životní šancí.Příležitostí zbavit se své nálepky z kastovního systému.K lepšímu životu.Soutěžit o prince Maxona před zraky televizních diváků.Ale pro naši hlavní hrdinku Americu Singerovou z páté kasty je Selekce noční můra.America se nehce do Selekce přihlásit kvůli své tajné lásce Aspenovi,který je v šesté kastě,tudíž je o kastu níž než America.Aspen samozřejmě Americu přesvědčí,aby se do Selekce přihlásila.Z každého regionu je vybrána jedna dívka a naše America Singerová z Karolíny patří mezi ně.America se postupně seznamuje s Maxonem a postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

Tahle kniha byla úžasná!Kiera Cass to píše velmi dobrým a čtivým stylem.U knihy jsem se zasmála,a to se moc často u knich nestává.Co mě hodně štvalo byla nerozhodnost hlavní hrdinky.Americu jsem si hned oblíbila,ale potom se objevila její nerozhodnost.Ze začátku jsem byla celkem překvapena Aspenem.Co jsem četla a viděla recenze,většina lidí ho neměla moc u srdce.Na mě působil velmi dobře,ale...ale pak přišlo to velké BUM!A Aspen mi byl cizí.Tuhle část jsem i lehce obrečela (aneb největší ubulenec na světě).Potom přišly mé dvě oblíbené postavy.Marlee a Celesta.Marlee si podle mě oblíbila většina čtenářů,ale za to Celestu si podle mne moc lidí neoblíbilo.Já mám v knihách celkem ráda záporné postavy,ale ne ve všech knihách.A Celesta patří mezi ně!Mezi další charismatické postavy patří např.Gavril Fadaye (moderátor Selekce) nebo May ( mladší sestra hlavní hrdinky) či Amberly (královna Illey a Maxonova matka).

Mně samotné se Selekce líbila a rozhodně doporučuji!Jinak tato kniha má velmi pěknou obálku,která na vás udělá dobrý dojem.Já jsem knihu hodnotila 5 z 5.

niki-chan
22.03.2017

Také jsem byla Selekcí velmi nadšena, až překvapivě. Královna Illey u mě zabodovala, Aspen už méně, ale i tak super počtení ;)