Prokleté královny

recenze

Prokleté královny (2024) 5 z 5 / Mona_booklover
Prokleté královny

Kniha byla ještě lepší než první díl. Dokonce bych se ji troufla dát do jednoho z nejlepších pokračováních, které jsem kdy četla. Kapitoly jsou opět rozděleny mezi Rose a Wren, jediné co mi tu chybělo byla mapa, které v předchozím díle byla.

Opět mě bavil více příběh Wren. Nejen že její pobyt v Gevře byl velmi zajímavý, zbožňuju i Wrenino chování. Vždy řekne to co si myslí a pro své přátele by udělala cokoliv. A to i kdyby k tomu měla použít černou magii…I přesto že Rose a Wren jsou dvojčata, jsou mezi nimi určitě rozdíly v chování a právě to se mi na knížce líbí nejvíce.

Rosin příběh byl také zajímavý. Sice méňe než ten Wrenin, ale dozvídáme se o spiknutí proti čarodějům a mnoho dalšího. Řekla bych, že právě tyto věci budou důležité pro 3. a poslední díl.

Nejzajímavější postavou tu ale byl král Alarik. Po prvním díle jsem ho nesnášela, ale tady se ukázal jako dost komplikovaná postava a ve finále by mohl být i „dobrák? Kdo ví…

Konec byl naprosto top. Opět trochu otevřený, ale díky tomu se už těším na poslední díl.