Příště zkončím 10 stran před koncem

recenze

Ostrovy bohů (2023) 3 z 5 / Víla_z_louky
Ostrovy bohů

Do téhle knihy jsem se pustila hlavně kvůli obálce a tématu moře. Po přečtení z ní mám ale velmi smíšené pocity.

Na začátku mě sice velmi okouzlila atmosféra přístavu Kirkpool, ale dost mě mátl počet vypravěčů. Je jich pět, a tak jsem se v jejich vyprávění několikrát ztratila. Sice jsem se v nich postupně vyznala, ale přesto si myslím, že tak velký počet vypravěčů byl zbytečný.

Průběh knihy byl moc fajn. Svět byl krásně vymyšlený a i magie dávala smyl. To je za mě velké plus. Děj se taky pěkně odvíjel. Jediné co mi moc nesedlo bylo množství zabíjení. Ale chápu, že k tomuto příběhu to asi patří, jen to prostě není můj šálek čaje.

Zhruba 10 stran před koncem knihy jsem ji měla v plánu výborně ohodnotit (až na menší výtky, které jsem už zmínila). Závěr knihy však toto rozhodnutí naprosto převrátil.

Čekala jsem šťastný konec, pak jsem měla pocit, že bude částečně tragický. To by nevadilo, v obou případech by to podle mě zkončilo epicky! Jenže autorka se rozhodla pro zvrat, který otevřel děj pro daší díl. To mě celkem naštvalo. Myslela jsem, že to bude úžasná standalone!

Ponaučení tedy zní: Musím si vždy vyhledat, jestli kniha patří do série, než ji začnu číst.

A až si budu chtít Ostrovy bohů znovu přečíst, zavřu ji těch 10 stran před koncem.