POZOR SPOILERY!! Zůstává jen hořkost a zklamání

recenze

Mizející dívky (2020) odpad! / Shiro97
Mizející dívky

POZOR SPOILERY!! Musím říct, že mne snad v životě nezklamalo a zároveň nenaštvalo nějaké dílo tak moc jako právě toto. V první řadě detektivka Josie je naprosto nesympatická, otravná až arogantní postava, jejímu chování mnohdy vůbec nerozumíte. Příběh má takové tři zápletky, tou první rovina Josiiných vztahů, která tam byla naprosto zbytečná, postava se chovala jako šestnácka, nikoli jako dospělá policejní důstojnice. Na jednu stranu po Rayovi chce podepsat rozvodové papíry, na stranu druhou máte pocit, že ho pořád miluje, u Luka máte zase pocit, že ho má jen na to jedno, jelikož když už o něm mluví, tak nezapomene popsat jak skvělé má tělo, ale ostatním ji vlastně celkem štve. Druhá zápletka je policejní, kdy je Josie z nějakého důvodu suspendovaná... Zápletka, která se dřív nebo později objevila snad v naprosto každém detektivním díle od knih přes seriály až po filmy. Nuda, nuda, nuda. Ničím zajímavá, ničím nevyčuhuje a skoro mi přišlo, že až násilně našroubovaná do příběhu, protože se to záhadně zrovna hodilo. Třetí a nejdůležitější zápletkou byl samotný případ zmizení dívek, kvůli kterému jsem knihu nakonec dočetla, ale i tady jsem byla převelice zklamaná. Josie případ vlastně vyřešila pomocí google a v podstatě prázdné složky jiné oběti. Pak se naivně nechá chytit, hrdinně ji "zachrání" velitel policie, který ji ještě před nedávnem doslova poslal do háje ať do toho nerejpe, velitel umírá, protože je evidentně na policejní akademii neučili střílet, když netrefí mohutného vysokého chlapa ze dvou metrů. 2x! Na konci zůstává jen hromada mrtvol, rozsypané celé policejní ředitelství, protože na polici evidentně pracují jen samá hovada, když to mohlo fungovat desítky let, a neskutečná hořkost a zklamání čtenáři, který se těšil na zajímavou sérii s ženskou hrdinkou v hlavní roli. Tak nic no, dalším knihám se budu vyhýbat obřím obloukem.

pjetka
23.11.2023

Díky za recenzi, kterou jsem ovšem přečetl pozdě :)