Plameň v temnote

recenze

Plamen v temnotě (2017) 5 z 5 / Marissa3105
Plamen v temnotě

Plameň v temnote
Super, jedným slovom spokojnosť. Knihu som čítala v češtine nakoľko na Slovensku preložili bohužiaľ len prvý diel čo je podľa mňa veľká škoda. Mala som z toho trochu obavy, ale kniha je skvele napísaná a čítala sa jedným dychom.
Musím povedať, že je to po dlhšej dobe fakt skvelé fantasy. Zaujímavý svet, mágia ako aj dobre napísané charaktery postáv. Postavy sú komplexné, počas deja sa vyvíjajú a menia sa ich charaktery a motivácie. Veľmi sa mi páčilo, že kniha nie je predvídateľná. Zvraty ma zakaždým prekvapili, pretože už som tak nejak čakala čo nastane, ale kdeže ani jeden predpoklad sa mi nevyplnil čo je super. Páči sa mi, že kniha je originálna. Kto netúži po vášnivých scénach a obscénnych opisoch a uprednostňuje skôr akciu a pomaly sa rozvíjajúce vzťahy medzi postavami si príde na svoje. Dej je napínavý, stále sa niečo deje a postavy sú neraz v ohrození života. Autorka sa s nimi nijak nemazná a ukazuje svet, v ktorom sa kniha odohráva v celej jeho surovosti. Je vidieť, že oproti jednotke sú postavy dospelejšie a nehľadia už len na seba, ale začínajú chápať, že sú súčasťou niečoho väčšieho. Séria má stúpajúcu tendenciu a už teraz sa teším na ďalšie pokračovanie.