Osud hněvu a plamene

recenze

Osud hněvu a plamene (2024) 4 z 5 / Sarkak94
Osud hněvu a plamene

Už je to nějakou dobu co jsem četla nějakou fantasy knihu.... Příběh je napínavý, plný záhad a intrik.....Nechybí tu romantická linka. Od nenávist k lásce. Zní to jako klišé? Ano, je to klišé. Ale mě se to tak líbí
Prvních pár kapitol, jsem měla trošku problém se začíst. Moc informací najednou, a taky mi to přišlo takové nezáživné..... Ale od chvíle co se Romerie probudí v novém světě a na scéně se objeví mladý král Zander, tak se děj pořádně rozjede...
Líbilo se mi propojení našeho světa, Romerie je z New Yorku, a světa fantasy. Světa plného elfů, smrtelných a nesmrtelných, magie, živlů bohů a příšer..... Celkově tento svět byl pro mě poutavý. Ano byly tu některé pasáže zbytečně zdlouhavé, ale i tak mě děj naplno pohltil. Možná je to tím že jsem dlouho žádnou fantasy nečetla, a možná taky to tím není, ale já jsem z knihy nadšená
Romeria je neskutečně odvážná, na to do jaké situace se dostala. Moc se mi i líbila ta její "nevymáchaná pusa", tou nejen s ostatními, ale i s králem mluvila tak jak byla zvyklá. Takže některé situace byly hodně vtipné.
Zanderovi jsem propadla od prvního okamžiku. I když se od začátku choval k Romerii chladně a i krutě, měl k tomu dobré dovody..... A i přesto že každý skrývali nějaké tajemství, tak se skvěle doplňovali....
Romantická linka mezi hlavními hrdiny se mi libila. Od začátku byla mezi nimi úžasná chemie, a neustále to tam jiskřilo. A celou dobu jsem čekala kdy se na sebe vrhnou. Na to že jsem zvyklá na více spicy knihy, tak tady mi to takto vyhovovalo. Ale i tak doufám že v dalším díle se to více rozjede
Konec mě překvapil, vůbec jsem nečekala že kniha bude na pokračování. A já se už teď nemůžu dočkat dalšího dílu
Za zaslání děkuji @humbook a @humbookblogeri v rámci spolupráce