Odejít, nebo zůstat...

recenze

Zůstaň se mnou (2014) 4 z 5 / klarinka9974
Zůstaň se mnou

Po knize jsem sáhla hned, jak se mi dostala pod ruku, čekala jsem napínaví děj plný lásky a otázek. A podle hodnocení ostatních lidí jsem si knihu musela přečíst.

Sedmnáctiletá dívka Mia má všechno, o čem kdy snila - rodinu která ji podporuje, milujícího přítele a právě ji přijali na prestižní hudební školu. Stojí však před životním rozhodnutím, kdy ani ona sama neví jak se má rozhodnout. Bude následovat svůj sen o kariéře violoncellistky nebo dá přednost své lásce a zůstane se svým Adamem? Jednoho zimního rána se však všechno změní - Mia ztratí milované rodiče i bratra při dopravní nehodě, kdy jejich auto dostalo smyk na zasněžené silnici. Najednou vidí samu sebe, jak leží na zemi ve sněhu, kde se stala jejich nehoda, sleduje život o kolo. Jak se její příbuzní chovají, jak se ona sama dostává do kritického stavu. Vidí Adama, prosícího, aby se vrátila k němu. Včera řešila svou budoucnost, jestli se rozhodnout pro svojí kariéru a nebo lásku, dnes stojí před jedinou osudovou otázkou: "Zůstanu?"

Kniha mě zaujala hned od začátku, chtěla jsem vědět jak se co stane, jak se Mia sama rozhodne a jak se vypořádá s tím co se jí a její rodině přihodilo. Kapitoly se hodně vracejí do děje, co bylo před tím, jak Mia poznala Adama a jak se naučila hrát na cello. Občas mě to mátlo, nevěděla jsem jestli čtu to co je právě teď a nebo se autorka vrací k tomu co bylo. S knihou jsem byla spokojená, přečetla jsme ji za dva dny, čtete dokud nepřijdete na to, jak se ona sama rozhodne. Ten den jsem si ale hned pustila i film Zůstaň se mnou. Film mě už tolik nebavil, už jen proto že jsem věděla co se bude dít, ve filmu bylo vše jinak. Kniha je rozhodně lepší. U knihy si uvědomíte jak krátký je život a že ani sami nevíme kdy skončí. Bohužel, kniha skončí tak že se ani nedozvíme co bude dál. Po přečtení knihy si klademe otázku pro co se vlastně rozhodne a jak se vypořádá se ztrátou rodiny.

Kniha ode mě dostává 4 hvězdičky. A doporučuji těm, kteří mají rádi romantiku ale i katastrofické příběhy.