Neopakovatelný příběh z Tábora

recenze

Jak jsem zachránil ZOO v Táboře (2016) 5 z 5 / JirkaNovosky
Jak jsem zachránil ZOO v Táboře

Nepřekvapím, když hned v úvodu zmíním fakt, že je knížka Jak jsem zachránil ZOO v Táboře věnována hlavně zvířatům a příběhům s nimi spojeným. V prvních kapitolách se čtenáři dozví, jak se vůbec stalo, že developer z Prahy koupil ZOO v Táboře a co následovalo v dalších měsících. Aby byl celý příběh kompletní, tak je část knihy věnována dalším aktivitám Evžena Korce a jeho manželky, kteří se celý život starají o zvířata všech druhů, barev a velikostí. Jako poslední část knihy bych zmínil vtipné pravdivé historky a příběhy, které ocení i mladší čtenáři. Nejen díky barvitým fotkám.

Pro koho je tato kniha určena? V případě, že jste sledovali na počátku roku 2015 hrozící rozprodání a dokonce utracení zvířat, tak ji budete hltat. Zjistíte co se skrývá za často povrchními články v novinách a kdo je to Evžen Korec, který nakonec stovky zvířat zachránil. V knize je věnováno hodně prostoru práci, kterou bylo nutné vykonat a dalšímu nutnému rozvoji.

Knížka je to relativně tenká, takže ji máte přečtenou za dva večery. To je myslím její největší slabina, ale mě to rozhodně nevadilo. Navíc je opravdu levná a na překvapivě kvalitním papíře.

Co říci závěrem? Jak jsem zachránil ZOO v Táboře je zajímavé a oddechové čtení. Pokud hledáte dárek pro své blízké (a to nejen z Tábora) tak neuděláte chybu.