Není sen jako sen

recenze

První stříbrná kniha snů (2014) / pája007
První stříbrná kniha snů

Hlavní hrdinka Liv Silberová má čuch na tajemství a záhady a když na nějakou narazí, odmítne se jej vzdát dokud mu nepřijde na kloub.
Proto nikoho z nás asi nepřekvapí že když se už po x-té přestěhují pro změnu do Londýna kde si její matka našla nového přítele ke kterému se záhy nastěhují a Liv pozná, že její budoucí nevlastní bratr něco skrývá, nenechá to jen tak.
Začíná ít strašidelné sny na způsob mluvících soch, zdivočelých chův se sekerou, a také se zelenýma dveřma.
Když těmi dveřmi poprvé projde, a vstoupí do jiných, narazí na Graysona a další tři kluky jak provádějí podivný rituál.
Později je do celé pointy rituálu zasvěcena a začne využívat sny k setkávání s jinými lidmi.
Ve skutečnosti kluci Liv potřebují jen pro dokončení rituálu kterýzačali s bývalou přítelkyní Arthura Anabel.
Celé je to jedno velké klubko záhad a to Liv nenechá v klidu.
Zjišťuje že Anabel načala pakt s démonem a později ze hry musela vystoupit protože porušila přísahu že zůstane do konce hry pannou.
Liv se více a více poznává s Henrym, a potom si spoluvyjdou i na podzimní ples.
Ten ovšem neproběhne přesně podle představ romantického plesu.
Jednoduše řečeno-kromě této snové záležitosti se Liv se svou sestrou Miou snaží přijít na to, kdo je Secrery, která píše do blogu Plesky třesky nejžhavější novinky na Frognal Academy.

Kniha byla fajn a dobře se četla od začátku až do koce,
Musím přiznat že se mi málokdy stává že by se mou oblíbenkyní stala vedlejší postava, ale tady to u mě byla Lottie. Byla pro Liv a Miu něco jako náhradní maminka, teta, a baička v jednom.
Určitěknihu vřele doporučuji jako odpočinkovou četbu+ další sérii této autorky Drahokamy(recenzi na první díl drahokamů můžete u mě najít)
Za obálku dávám 5/5
Knihu jako takovou 4/5