Nechci být princezna

recenze

Nechci být princezna (2017) 2 z 5 / ThrisaManx
Nechci být princezna

Nechci být princezna je pohádková knížka polského autora Grzegorze Kaspedeke. Ilustrovaná pohádka má pouze 32 stránek a vydalo ji nakladatelství CPress. Je určena malým dětem. Hodnocení: 2/5.

Obsah

Pohádka je o holčičce, která se rozhodla s celou rodinou hrát divadlo. Každému z nich rozdala role, které se ale nikomu nelíbily a ona sama pak hrála draka. Představení vždy probíhalo navlas stejně a celá rodina se u toho nudila, jen holčička si to užívala a chtěla jej hrát pořád a pořád dokola. Všichni od holčičky požadují, aby hrála princeznu, vždyť to se od holčiček očekává, ale ona se tím nenechá svazovat. Nakonec se rozhodne svou roli přece jen změnit.

Můj názor

Knížku jsem předčítala tříleté holčičce, které se moc líbila. Pravdou je, že kniha má velice pěkné ilustrace, bohužel příběh silně pokulhává. Podle mě to bylo naprosto nudné a zbytečné čtení. Tak jako celou rodinu nebavilo hrát navlas stejné představení stále a stále dokola, tak mě nebavilo o tom číst. Pak se holčička rozhodla změnit svou roli, a je konec. O ničem. Za obrázky a za to, že dětem se to nejspíše líbí, dávám této knize 2 hvězdy z 5. My jako dospělí ji ale nejspíše tolik neoceníme. Je to něco jiného, než na co jsme zvyklí z našich pohádek, ale tím, že se to současným dětem líbí, to splnilo svůj účel. A o to taky šlo.

Takže rodičové, pokud vám nevadí číst dětem knížky, u kterých se pravděpodobně budete nudit nebo z nich minimálně budete mít rozpačité pocity, pak tuto knihu asi doporučuji. Ale neočekávejte, že ta pohádka vašim dětem něco předá.