Na pravou lásku není nikdy pozdě

recenze

Láska na druhý pokus (2016) 4 z 5 / EmílieB.
Láska na druhý pokus

Ve chvíli, kdy Claire zjistila, že ji její přítel podvádí, přišla nejen o své sny o jejich společné budoucnosti, ale také o sebevědomí a důstojnost. Přestože je nová láska na obzoru, jednatřicetiletá šéfkuchařka je na pochybách. Co když ji její nový objev také jen využije a nakonec jí opět zůstanou jen oči pro pláč?

Přestože si Claire nemyslela, že je Antonio dokonalý muž, díky jejím ústupkům jim vztah docela vycházel. Tedy až do té doby, než náhodou přišla na to, že ji její přítel podvádí se Stacey z práce.

Claire se v jedenatřiceti letech cítila stará a použitá. Tony ji vyměnil za dvaadvacetiletou servírku, kterou ona sama před rokem do restaurace přijala. Majitel Claire totiž požádal, aby sehnala nějaké sexy servírky, které by přilákaly movitou klientelu. A jak se ukázalo, téhle servírce se podařilo nalákat i Antonia. Claire se v duchu vrátila k okamžiku, kdy se to provalilo. Zavolala z domova do restaurace, protože potřebovala udělat nějaké změny v pracovní době. Telefon vzala Stacey, ta sebevědomá nová servírka, a domnívala se, že volá Antonio. „Čau Tony, tak už Tlustoprdka odešla? Voláš, abys mi říkal sprosťárny?“

Chvíli bylo ticho a pak Claire promluvila. „Ne, Stacey, to jsem já, Tlustoprdka. Proč by ti měl Tony ksakru volat a říkat ti nějaký sprosťárny?“ A ta zbabělá kráva okamžitě zavěsila.

Claire se spontánně rozhodne vydat se na ranč do Colorado Springs, kde právě hledají šéfkuchaře. Hned po svém příjezdu padne do oka svému novému šéfovi Colovi Mitchellovi, jenž také na ni udělá víc, než je dobrý dojem.

Claire viděla, jak k ní jde muž zhruba jejího věku, nejspíš něco přes třicet, v džínách, upnutém bílém triku a slaměném kovbojském klobouku. Kráčel jistě a sebevědomě; nespěchal, ale ani se neloudal. Sakra. Tady teda ale jsou sexy kovbojové, pomyslela si.

Hned od první chvíle jeden druhého navzájem neuvěřitelně přitahují. Oba si však velmi dobře uvědomují, že pokud by dali volný průchod svým emocím a časem se ukázalo, že k sobě nepatří, Claire by musela z ranče odejít a Cole by přišel o dobrou šéfkuchařku. Postupně zjišťují, že kromě práce je spojuje také láska ke koním, přírodě a podobná životní filosofie, což zapříčiní, že jejich zábrany začínají pomalu mizet.

Jejich vzájemné náklonnosti si všímají i ostatní zaměstnanci ranče, včetně Colova bratra Bena a jeho ženy Alicie. Přestože má Claire strach, že je příliš brzy, aby si začínala nový vztah, navíc s tak atraktivním mužem, jako je Cole, který by mohl mít jakoukoliv ženu na světě, nedokáže jeho kouzlu odolat, a tak se poddá společné vášni.

Cole a Claire se výborně doplňují a vše se zdá být dokonalé, tedy až do chvíle, kdy se na ranči objeví Colova bývalá přítelkyně s malým překvapením…

Erotická romance Láska na druhý pokus od kanadské spisovatelky M. J. Summersové je oddechovou knížkou, která vám pomůže zkrátit dlouhé večery. Spojuje klasické romantické příběhy o kovbojích s detailním zachycením žhavých scén, kterých najdete na stránkách tohoto románu požehnaně. Navíc se také hned několikrát od srdce zasmějete, když se hlavní hrdinka dostane do nepříliš lichotivých, krev do tváří vhánějících situací.

Tento román vám nabídne pohádkový příběh lásky, avšak s jistými obměnami, jež je možné publikovat jen v rámci literatury pro dospělé čtenáře. Pokud máte chuť přečíst si něco pikantního s přídechem coloradského západu slunce, je pro vás tato knížka dobrou volbou.

Samira
02.03.2016

Děkuji za pěknou recenzi, do knihy se určitě pustím!