Může se stát čímkoli bude chtít.

recenze

Serafina a čarodějná hůl (2017) 5 z 5 / klarinka9974
Serafina a čarodějná hůl

Serafina porazila tajemného muže v černém plášti a současně zjistila, že není obyčejnou dívkou, ale napůl šelmou. Nyní se vydává každou noc do lesa a učí se, jak v něm přežít. Avšak brzy zjistí, že uvízla mezi dvěma světy: Je moc divoká na honosný dům, nádherné šaty a velkolepé plesy, a naopak příliš lidská, aby se připojila ke své rodině v lese.
Když na dům začnou útočit zlověstná zvířata, je Serafina jediná, kdo se jim může postavit. Kdo za těmi útoky stojí a hraje v nich nějakou roli zničený černý plášť? Útoky se stupňují a Serafina si uvědomí, že zlo sahá mnohem dále, než si kdy byla ochotná připustit. Zvládne odvrátit děsivou hrozbu a přijmout svůj osud?

Jestliže jste milovníci prvního dílu, tak vám doporučuji co nejdříve si přečíst druhý díl, protože ten vás dostane stejně jako ten první!!

Kniha je úžasná tak jako díl předtím. Nacházíme nové tajemství, kterému se musí Serafina postavit čelem. Jak už známe z prvního dílu, o tajemno a nebezpečí v knize není nouze.

I přesto, že kniha působí jako vhodná pro mladistvé, myslím si, že by byla škoda jako dospělí si knihu nepřečíst. Zapomenete na svoje starosti, odpočnete si od knih u kterých musíte přemýšlet a vychutnáte si knihu, u které si odpočnete a užijete si ji na plno. Třeba si nakonec zamilujete tajemné pohádky a budete se k těmto knihám rádi vracet.

Serafina je zvláštní dívka a jak už víme z prvního dílu, není to obyčejná dívka. To že je napůl zvíře a napůl člověk jí netrápí. Naopak je ráda, že se takto narodila a dokáže překonat i svůj strach. Má spousty schopností, díky kterým nemá z ničeho strach. Život se jí hned změní. Lidé ji začnou mít rádi, najde si kamarády a dokonce se poznává i s novými zvířaty. Tím si uvědomí, že někam patří a za lásku se dokáže i prát.

Pak se najednou stává něco neuvěřitelného. Zvířata začnou být divoká a odcházejí z lesa do bezpečí. Ty zvířata, která považovala za přátelé, se jí jednoho dne pokusí napadnou a jí je jasné, že v tomto lese něco nehraje a musí tomu přijít na kloub.

Samosebou se tak i stane. Serafina odhaluje, kdo stojí za jistými změnami a kdo ohrožuje jejich lidské životy. I přesto, že si celou dobu myslíme, kdo zatím vším stojí, tak ne vždy si myslíme pravdu.

A to jisté tajemství vás na konci příběhu překvapí.
Ne vždy se zdá vše tak jasné, jak se zdát má.

Jelikož je tato kniha dá se říct pohádkou, neboli příběhem pro mladší a tak jak to bývá, vše nakonec dobře dopadne.

Šťastný konec se neobejde bez pořádného boje. Záhady, která číhá v každém koutě domu a nebezpečí v lese, které vystupuje a straší vás ve snech. To jestli ho Serafina vyhrává bez ujmi na zdraví se už musíte dozvědět sami.

Ne jen že se stane Serafina obdivovanou bytostí, stane se i tím, čím chtěla být celou věčnost.

Tuto knihu jsem měla přečtenou za dva dny. Skvěle se čte a jen tak se neodtrhnete od děje. V prvním díle vás polapil a pohltil černý plášť, ve druhém budete musel čelit čarodějovi, který vás ovládá svou kouzelnou holí a jen tak se proti němu nedá postavit. Jeho síla je mocná a nabírá větší a větší moci.

Jak by jste se cítili vy, kdyby jste v tom největším boji byli zmražení a nemohli by jste se pohnout?? Asi stejně jako Hlavní chytačka krys.

"Postavila se a vydala se dál po trámoví, občas přeskočila z jednoho nosníku na druhý. Noc byla její doménou. Pak náhle zaslechla něco nezvyklého a zastavila se. Stála ve tmě, čekala a poslouchala. A poté to uslyšela znovu. Tik-tik-tiktiktik, a po něm dlouhé chraptivé zasyčení. Zezadu jí na krk zavanul něčí horký dech. Co se to děje? pomyslela si zoufale. Po stropě něco lezlo. Nejen něco, po stropě lezlo hodně.... něčeho. Náhle se rozhostila tma tak neproniknutelná, že ani ona nic neviděla."

Knihu bych vám chtěla doporučit a i když jste nečetli první díl a chtěli by jste se hned pustit do druhého, tak se ničeho nebojte. Ve druhém díle je vše vysvětlené a tak nebudete mít pocit, že se musíte vrátit k prvnímu dílu.

Obálka samotná vás určitě naláká na skvělý příběh a já doufám, že bude brzy třetí díl. Už jen z toho důvodu, jak druhý díl otevřeně končí.

Poslední kapitolka vás naláká na panství Biltmore a jeho krásu okolo. Tu krajinu, samotným popisem, si hned zamilujete.

rosa12
21.04.2017

Četla jsem první díl a byl moc poutavý, ale nelíbili se mi nářečí v překladu, ale každopádně 2 díl bych si chtěla také přečíst :)
Dobrá recenze