Multižánrový fantasy debut - tato kniha si zaslouží vaši pozornost!

recenze

Mezi dvěma ohni (2021) / Kmikuka
Multižánrový fantasy debut - tato kniha si zaslouží vaši pozornost!
Autorku sleduji delší dobu, protože jakýkoli avizovaný počin na české knižní fantasy scéně, je pro mne malým svátkem. Navíc vizualizace knihy, obálky i ilustrací byla více než lákavá, až se otevřou knihkupectví a vy si budete moci vzít tuto knihu do ruky, zamilujete si ji a rozhodně ji tam nenecháte! Vím, že kniha se pohybuje na pomezí žánrů. Prostředí univerzity čar a kouzel v magickém světe ji situuje do ryze fantasy žánru, evokuje YA literaturu a snad i HP. Ale tak snadné to s touto knihou, sérií Kvadriga není a snad nebude! Už od prvních kapitol se rozkrývá romantický příběh poměrně nesourodé dvojice, mrzutého profesora a jeho krásné asistentky. Červená knihovna, jako vyšitá? Nikoli, tato kniha není tak přímočará a příběhově monotónní, jak by se mohlo zdát. Postupem se mezi běžnými často humornými, romantickými scenériemi rozkrývá temný příběh z minulosti a vědomí, že zlo nikdy nespí. Tato kniha si rozhodně zaslouží vaši pozornost a dle mého to bude skvělý dárek pro mladšího milovníka fantasy žánru i klasického vyznavače beletrie. Nechte se unést magickým světem, který je tak známý, ale přesto bizarní.
Líbí se mi propracovanost krajiny i to, jak autorka vysvětluje soulad kouzelného a „našeho“ světa. Podobně hru se slovy, v tomhle je čeština prostě boží. A pokud vám něco nesedí a říkáte si, že je to nemožné… Co je nemožné ve světě čar a kouzel? Zde vás může omezovat pouze nedostatečnost vaší fantazie!

kniha Mezi dvěma ohni recenze