Moje recenze na Moje cesta do fantazie ❤️

recenze

Moje cesta do fantazie (2022) 3 z 5 / dancaradacte
Moje cesta do fantazie

Knížku jsem četla na spolupráci od humbooku a musím říct že byla fajn!
Květka se sestrou Klárou a mámou se na začátku léta nastěhují do chaty v malé vesničce Malinice.
Klára se začně kamarádit se sousedovic holčičkou a Květka si uvědomuje že krom sestry nikoho nemá, a že sestra ji teď už nepotřebuje. Začne být ještě větší asociál a dny tráví koukáním na filmy a seriály. Její nezodpovědná (a mě dost nesympatická) matka o ní veřejně prohlašuje že je divná a že skoro není ani její dcera. Když se všechno zdá nejhorší, Květka potkává zajímavého souseda Vila.
Hlavní postava Květka je krásný příklad velkého introverta a asociála a její máma mi příjde trochu jako jeden velký fail. Zato její sestra Klára a Jarda se ukážou jako super lidi a co teprve Vil? Docela velký borec a malý Totoro. Nevím jestli jsem už četla knížku kde se hlavní hrdinka zamiluje do kluka s nadváhou. A upřímně se mi to moc líbí️‍️.
Četla se skvěle a tím že je krátká, přečtená byla opravdu za chvíli. Trošku mi tam chyběl nějaký zvrat nebo prostě nějaké drama, ale nakonec jsem si to užila i bez toho.️ Teď, po dočtení mi chybí postavy a mrzí mě že se nedozvím, kam jejich životy povedou dál.
Knížka taky navnadí skvělou letní náladu takže mi to teď přišlo vhod!
Knížku doporučuju spíše mladším (věk 12-14 let).
No a to je asi ode mě všechno. Můžete mrknout na můj instagram kde se (snad) v blízké době oběví recenze i s fotkou!