Milé, klidné a usměvavé

recenze

Moje anglická babička (2012) / Medvědářka
Milé, klidné a usměvavé
Jak se česká babička dostala na anglický venkov, kde se sžila s jeho obyvateli. Příběh nejen o vzpomínkách na domov, ale i o nových vztazích a přátelích.

Autorčino anglické vyprávění jsem si už zažila při Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň, které si mě podmanilo svou vřelostí. Moje anglická babička byla podobná.
Setkáváme se opět s paní Hanou a jejím manželem. Řeší dilema, že opouští v Praze milovanou babičku, která ji vychovala. Její manžel William ale přijde s nápadem a koupí v Anglii dům, kde je i maličký domeček tak akorát pro babičku. Tam by s nimi mohla bydlet a při tom jim být nablízku. Tak se i stane, že se česká babička dostane na anglický venkov. Nejen že si podmaní sousedy, ale i samotnou Lady Sarah, místní to uznávanou šlechtičnu.

Milé, klidné a úsměvné - to jsou slova, která mě napadají při dočtení této knihy. Další kniha, která pohladí po duši, když si chcete odpočinout od starostí a necháte se unášet na vlně česko - anglického humoru.
Příběh, který ve vás možná vyvolá vzpomínky i na tu vaši babičku. Laskavost okořeněná česko - anglickým humorem, který je tak typický pro tuhle sérii knih. Nehledejte velká slova ani gesta. Jen se nechte unášet teplem slov a pohody.

Komentáře (0)

kniha Moje anglická babička recenze