Město špíny

recenze

Město špíny (2023) 3 z 5 / pavlina6002
Město špíny

Co by jste dělali když by se ztratilo Vaše dítě při cestě ze školy?
Sama si to nedokážu představit. Jsem v sedmém měsíci těhotenství a tím pádem se mnou příběh možná hýbe víc než s jinými lidmi ale stačí mi vzpomenout si na knihu a cítím úzkost.
Nejhorší chvíle co se rodičům může stát?........ Může to být ještě horší?......
Co když začnete pochybovat o svém manželovi? Když k tomu všemu co se už stalo se přidá obří dávka pochybností o člověku který Vás má milovat, podporovat a v těžkých chvílích držet nad vodou?

Kniha je velmi emocionálně silná. Donutí Vás přemýšlet, pochybovat a spekulovat.

Nejde o klasickou detektivku kdy pachatele stíhají a celou dobu mu visí jen krůček za patami. To ale vůbec nevadí.
Je osvěžující taky jednou příběh vidět očima takzvaných klaďasů s vynecháním pachatele.
Do poslední chvíle nebudete tušit co se stalo nebo kdo je viníkem.
Kniha je jiná a to se mi na ní líbilo.
Odkrývá né příliš reprezentativní realitu australského maloměsta které působí malebně ale realita je naprosto jiná.
Všude jsou tátové alkoholici, matky co fetovali, týrané děti a sousedi kteří nic nevidí.
Kniha Vás nerozveselí ale to ani nechce. O to větší emoce ve Vás zanechá a donutí Vás přemýšlet.
Mohu jen doporučit, rozhodně stojí za přečtení.

Město špíny Město špíny Hayley Scrivenor

Temná místa skrývají pravdu V městečku na odlehlém australském venkově zmizí dvanáctiletá Esther cestou ze školy domů. Místní komu­nitu její zmizení uvrhne do víru smut­ku a podezření. Během jara, nejtep­lejšího za posledních n... více