Měla zůstat v koši

recenze

Carrie (2007) 2 z 5 / Thailo
Carrie

„Dobrá kniha nevyzradí všechna svá tajemství najednou,” řekl chlapík, který nejdříve čtenáři sdělí, co se stalo a pak až se k tomu snaží kostrbatě dopracovat.
Carrie začíná krvácením hlavní hrdinky, pokračuje krvácením prasete, jehož krev je vylita na hlavní hrdinku a končí krvácením všech okolo. To je vše, snad jen by mohlo následovat vaše vnitřní krvácení potom, co zjistíte, že tohle je opravdu VŠE.
Příběh samotný má odhadem okolo sta stran, což je přípustné a byl bych schopný se prokousat první třetinou knihy(která bývá u Kinga téměř vždy slabá, ale u Carrie je mnohem víc, než jen to), abych se pak dostal k nějakému strhujícímu závěru. Ovšem pozor, nastává problém - Steve si zřejmě řekl, že téma telekineze je natolik zajímavé, že ho musí dopodrobna zkoumat z různých pohledů, takže jakmile v knize nastává situace, která je jen trochu, ale opravdu malilinkato zajímavá, autor sem bez okolků jebne několikastránkový útržek z novin nebo jiné knihy, aby tento jev důkladně prozkoumal. Výsledkem je znechucený čtenář, který nemá tušení, proč by měl číst 70 stran pitvání telekineze, když ani není důležité pro příběh.
Zároveň ale chápu, proč je některými Carrie tak oslavována. Jsou to postavy, o tom žádná, nicméně ne jejich dokonalost a propracovanost, ale jejich stupidita a vaše přání, aby už umřeli, aby SAKRA UMŘELI, které se nakonec vyplní.
Carrie sama o sobě je zajímavá jen tím, že dokáže na dům přivolat kamenný déšť, jinak je to ufňukaná, ošklivá a trudovitá holka, s níž jsem absolutně necítil a bylo mi celou dobu fuk, co jí dělají za protivnosti. Ostatně nejsem sám, dokonce i King psal ve své knize(O psaní), že měl přesně ten samý problém a z toho důvodu dokázal napsat jen několik stran a pak svoji práci hodil do koše. Tam ji ovšem našla Kingova žena Tabitha a donutila Steva, aby Carrie dopsal.
Měla jsi ty ušmudlané listy papíru vyhodit, Taby. Tvůj manžel by se stejně proslavil a možná by se o to zaručila kniha, které sám rozumí a ohledně které si je jistý. Ty jsou totiž dobré...