Lidé nemají být spolu navěky

recenze

Ukolébavka (2011) / jeny0
Ukolébavka

O lásce už jsem neněla žádné iluze.
Přicházela a odcházela, ranila, a někdy taky ne.
Lidé nemají být spolu navěky, bez ohledu
na to, co se zpívá v písních."

Děj:
V této knížce se seznámíme s Remy. Remy nevěří na lásku. No a proč by taky měla? Po jejím otci, kterého nikdy nepoznala, jí zbyla jen hloupá písnička - Ukolébavka, a její matka se už počtvrté vdává. Vlastně popáté, pokud počítáte i jejího otce. Tentokrát je její vyvolený Don Davis z firmy Don Davis Motors.
Remy ale rozhodně nemá nouzi o kluky, a tak si je užívá plnými doušky. A však drží se jednoho pravidla: Nikdy do toho netahat city. Společně s kamarádkami Chloe, Lissou a Jess vymetají jeden mejdan za druhým. Vše se ale změní, když se v jejím životě objeví Dexter.
Dexter je muzikant a ztělesňuje všechno, co Remy nesnáší. Počínaje tím že, no… je muzikant. A však tomuhle hubenému, vysokému klukovi se podaří převrátit Remyin život úplně naruby.

Můj názor:
Popravdě, tohle je už hezkých pár let jedna z mých oblíbených knížek. Je napsána čtivě a vtipně. Prostě nejste schopni ji odložit, dokud ji nedočtete. Velmi jsem si oblíbila Remy (i když někdo by řekl, že se chovala jako mrcha). Přesně jsem se dokázala vžít do její situace.
Dexter je na druhé straně naprosto bezstarostný kluk, co si dělá, co chce a kdy chce, což mě na něm skoro celou knihu štvalo. Ale štvalo v dobrém smyslu, i když bych se z něj nejspíš brzy zbláznila.
Další z koho bych se nejspíš zbláznila, byla Remyina matka, která byla snad Dextr v ženském vydání. Ale žádná rodina není dokonalá, a v téhle knížce to autorka dokázala přesně vystihnout.
Jinak, vím, že bych teď měla napsat i nějaká vážnější negativa, protože přeci jen buďme upřímní, každá knížka je má. Ale ať přemýšlím, jak přemýšlím, pro mě osobně v téhle knize žádné velké negativum není. Maximálně že je možná o trošičku moc dlouhá a nějaké scény jsou naprosto nepodstatné. Ale to je asi tak vše.

Konečné shrnutí:
Jak už bylo zmíněno, knížka se mi moc líbila. A i když hned od začátku víte, jak to dopadne, přeci jen je pro vás konec příjemné překvapení. Hlavně proto, že to přeci jen není přesně to, co jste čekali. Knihu vážně doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst nějakou oddechovku, u které vám úsměv z tváře jen tak nesleze.