Labyrint Ricka Riordana

recenze

Bitva o labyrint (2011) 5 z 5 / estelina2300
Bitva o labyrint

Předem varuji, ať to nečtou ti co si ji chtějí tento díl někdy v budoucnu přečíst. Nerada bych vám zkazila překvapení.

NĚCO O KNIZE
Tato kniha je čtvrté pokračování série "PERCY JACKSON". Tento díl nás odvede do tajuplného labyrintu. Anotace: Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…

Tento díl byl podle mého názoru nejlepší ze všech předchozích. Autor se velmi dobře inspiroval řeckou mytologií a v tomto díle ji zformuloval nejlépe. Byl sice méně akčnější než předchozí díly, ale to mi vůbec nevadilo. .

MÉ NÁZORY NA POSTAVY
Hodně mě zaskočil Niko . Ke konci minulé knížky ho autor dovedl trochu do popředí, ale přesto jsem si myslela, že to byl jenom takový malí 'záchvat' a hned se to zase spraví, ale že bude vyvolávat mrtvé?? To bylo překvapení. Měla jsem ho pořád za takového malého rošťáka, který se nedovede dlouho zlobit.

Do rozpaků mě přivedla Rachel . Ze začátku jsem nevěděla co si o ní myslet. V předchozím díle náš překvapila takzvaně na skok. A hned ze začátku to mělo dost podobný spád (v obouch případech zachránila Percymu život). Je konci se mi moc nelíbila. Udělala věc, kterou se mi zprotivila.

Potom tu mám na seznamu Grovera. Ten se mi v tomto díle moc nelíbil. Z předchozích dílů jsem si ne něj zvykla jako na takového 'strašpytla' s vtipnými komentáři, ale v téhle knížce mu šlo jenom o Pana. Nemohu mu to mít za zle, ale podle mě se oproti předchozích dílu trochu pohoršil.

Tyson, ten se mi hodně líbil, konečně si Percy přiznal, že má staršího bratra a tomhle díle ho bral velmi dobře. Tyson s mi zdá čim dál tím víc sympatický. Jen tak dál.

Anabeth. V téhle knice velká žárlivka. Konečně se s Percym hozhoupala a dala to jaksepatří najevo. Hodně mě zasáhl ten poslední verš básně. Rozhodně fandím Percymu. Ne Lukovi!! Kdy si to konečně uvědomí, že se Luk ji nejspíš chce spolu s celým Olympem zabít??

Percy. V téhle knize, je takový obyčejný. Už jsme si zvykli na jeho praštěné nápady (vyhození školy do vzduchu, člověk v labyrintu, ...) pořád je stejně obětavý za své přátele, prostě stejný. Alespoň ten se nezměnil.

Kvintus. To nejlepší na konec. Už ze začátku knihy mi připadal takový zvláštní. Doufala jsem, že nebude takoví jako ti předchozí. Už když tam Percy zmínil ty bendy mi připadal skoro stejný jako jeho předchůdce. Táborníci holt nemají na učitele štěstí (až na Cheiróna). Ale ten konec jsem fakt nečekala. Zase se někomu povedlo mě přechytračit :).

CELKOVÝ DOJEM
Jak jsem už napsala. Podle mě nejlepší díl. Labyrint je rozhodně skvělé prostředí pro inspiraci. Mě by to rozhodně nenapadlo. A ještě jedna věc. Hodně se mi líbil ten 'trojúhelník' mezi Rachel, Anabeth a Percym. Rozhodně fandím Anabeth s Percym. Můj názor si doufám dokážete odvodit podle mého velmi dlouhého hodnocení postav, ale co už. Rozhodně si přečtu další díl.

PS: Předem se omlouvám za pravopisné chyby a je to moje první recenze tak doufám, že se vám líbila.

PPS: Nemyslete si, že se mi nelíbil. Až teď jsem si všimla jak jsem kritická :D.