Krvavý měsíc

recenze

My všichni neřádi (2023) 4 z 5 / virgo_books
My všichni neřádi

Tahle kniha je napsána z pohledu 4 hlavních postav, které budou soutěžit v turnaji na život a na smrt.

Máme tu úplně nový magický svět, kde jsou 2 typy mágie. Jedna obecná, která je dostupná pro všechny, a pak vysoká, ke které má přístup jen rodinu, jejíž člen vyhraje turnaj.

Celý magický systém je tady hodně zajímavý. Máme tu čarotvůrce, kteří vyrábí kouzla a kletby, které potom mohou používat jak soutěžící v turnaji, tak i lidé mimo něj.

Co se romantické linky týče, tak tu něco málo je, ale není to v tomto příběhu hlavní. Já osobně bych brala romantiky trochu víc, ale i tak jsem zvědavá, jak se to dál vyvine.

Ze všech 4 vypravěčů jsem si nejvíce oblíbila jen 2 a na ty jsem se vždy těšila. Neříkám, že ti ostatní nebyli zajímaví, ale někdy jsem se u jejich částí nudila. Takhle to mám ale pokaždé, když máme více hlavních hrdinů.

Příběh celkově utíkal docela rychle, ale víc mě bavila část, kdy už se rozjel turnaj a začalo se tam dít více věcí.

Příběh skončil v tom nejlepším, takže mě navnadil na další díl. Ten vychází už v září, takže dlouho čekat nemusím.

Pokud se vám líbila třeba Atlasova šestka, tak tohle má podobný vibe a mohlo by se vám to líbit.

Moc děkuji @hostbrno za recenzní výtisk.

My všichni neřádi My všichni neřádi Amanda Foody

Nestvůry vám nemůžou ublížit — pokud jste jedna z nich. Když vyjde Krvavý měsíc, potomci sedmi zakladatelů města Ilvernath vyberou své zástupce, aby se mezi sebou utkali v turnaji na život a na smrt. Vítěz získá neomezenou vlá... více