Konspirační nesmysl

recenze

Bilderberg - Kdo tahá za nitky moci (2015) / jan5560
Bilderberg - Kdo tahá za nitky moci

U knihy je uveden žánr "Literatura naučná, Politologie". Toto "dílo" nemá s naučnou literaturou společný ani záměr a co je politologie, to snad autor ani neví. Hodnocení bych dal 0, ale to zde nejde.

Přečetl jsem třetinu a charakterizoval bych to asi tak - vzpoměl jsem si na scénu Sira Humphreyho Applebyho a Bernarda Wooleyho v seriálu "Jistě, pane ministře", kdy B.W. chce Siru H. sdělit tajnou informaci a váhá, načež Sir H. reaguje slovy: "Je to tak tajné, že ani já bych to neměl vědět, Bernarde ?" Knížka se vlastně nezabývá Bilderbergem. Krouží kolem, domýšlí si skutečnosti velmi barvitým až kreativním způsobem, byť sem tam je založí na některých pravdivých informacích. Částečně je to vyprávění o tom, jak autor nic nezjistil, částečně snaha vykreslit co možná nejseriózněji kapitalismus v co nejčernějších barvách a částečně naprostá demagogie. Seriózní autor, spisovatel či novinář by něco podobného nikdy nemohl nabídnout žádnému vydavateli k vydání.

Zajímavé je rovněž zjistit si informace o českém vydavateli. Sice to přímo nesouvisí s autorem, ale ani tato informace není od věci. Kniha byla vydána vydavatelstvím Keltner publishing Tomáše Keltnera a kdo si najde rozhovor s tímto pánem na proruském webu Parlamentní listy, tak pochopí, komu se taková pitomost hodí do krámu a že normální člověk by to asi ani nevydal.