Koním se věnuji přes 25 let ale toto je super kniha

recenze

Výcvik a chov koní (2016) 5 z 5 / anna7006
Výcvik a chov koní

Po velmi dlouhé době srozumitelně napsaná kniha pro každého kdo chce chovat koně a postupně koně také připravit na cestu jezdeckého koně. Co oceňuji nejvíce je kapitola práce s hříbaty a mladými koňmi, protože toto je kniha která velmi jednoduše popisuje skutečně klíčové věci v péči o hříbata a mladé koně včetně jejich výcviku tak podrobně a jednoduše, že skutečně případné postupy dodrží nezkazí si koně a ještě ho velmi dobře vychová. Málokterá kniha Vám nabídne tak ucelený souhrn informací o výcviku a chovu koní jako tato. Nedostatky žádné nevidím. Oceňuji jednoduchost textu, názorné obrázky jak a co udělat a hlavně informace proč něco dělat tak a ne jinak včetně možných rizik. Protože pokazit mladého koně jde velmi snadno a současně, ale při dodržení těchto postupů a rad skutečně uděláte dobrého koně. Je zde všechno co by měl kůň umět a současně i vše co by měl umět člověk s mladým koněm provést. Rozhodně výjimečná konstruktivní kniha za velmi dobré peníze. Velmi dobře se čte a vše co v ní je skutečný absolutně nutný základ toho co my měl člověk s koněm umět.