Konec nudným cestopisům

recenze

Neuvěřitelné příhody z hor (2017) 5 z 5 / Andy333
Neuvěřitelné příhody z hor

Než jsem se do knihy začetla, čekala jsem všechno...Cestopis,nadmořské výšky,možná pár fotek...Ale musím uznat, že mi obsah vyrazil dech.Naprosto mě odzbrojily vtipně napsané povídky,které jsou stručné, humorné a čtenáře doslova vtáhnou do děje mezi hlavní aktéry.Smekám před autorem,že ač je to jeho prvotní kniha,tak je propracovaná do posledního detailu.Povídky jsou proloženy krásnými fotkami a kresbami.S knihou procestujete místa, o kterých vás ani nenapadne,že vůbec exitují a už vůbec ne,že se na ně dostane obyčejný smrtelník .

Obdivuji členy výpravy, že třeba i přes protesty svých nejbližších se sbalí a bez zázemí cestovky se seberou a jdou si za svým vysněným cílem. Dokáží se přizpůsobit všem nástrahám,které na ně v přírodě čekaji.Potýkají se s nepříznivým počasí, nedostatkem jídla a pitné vody.Zvláště pak velké uznání dámské části,že pohodlí své postele vyměnily za spacáky a posilovnu za x kilometrů v nohách a několika kilové břemeno na zádech v podobě krosny.Líbí se mi,že všichni táhnou za jeden provaz a mají důvěru jeden v druhého,umí se v těžkých chvílích,které na treku zažívají navzájem podržet a povzbudit. Zapomenou na to,že existuje nějaký facebook,wifi a podobné vymoženosti dnešní doby bez nich už si obyčejný den snad většina znás ani neumí představit.

Není nic,co bych vytkla a každému doporučuji si ji přečíst. Na konci vás smíchy bolí břicho,srdce z toho,že už je konec a do hlavy vám vpluje myšlenka zrušit dovolenou u moře,obout pohorky a hurá do hor!Těším se na pokračování