Konec nudným cestopisům

recenze

Neuvěřitelné příhody z hor (2017) / Andy333
Konec nudným cestopisům
Než jsem se do knihy začetla, čekala jsem všechno...Cestopis,nadmořské výšky,možná pár fotek...Ale musím uznat, že mi obsah vyrazil dech.Naprosto mě odzbrojily vtipně napsané povídky,které jsou stručné, humorné a čtenáře doslova vtáhnou do děje mezi hlavní aktéry.Smekám před autorem,že ač je to jeho prvotní kniha,tak je propracovaná do posledního detailu.Povídky jsou proloženy krásnými fotkami a kresbami.S knihou procestujete místa, o kterých vás ani nenapadne,že vůbec exitují a už vůbec ne,že se na ně dostane obyčejný smrtelník .

Obdivuji členy výpravy, že třeba i přes protesty svých nejbližších se sbalí a bez zázemí cestovky se seberou a jdou si za svým vysněným cílem. Dokáží se přizpůsobit všem nástrahám,které na ně v přírodě čekaji.Potýkají se s nepříznivým počasí, nedostatkem jídla a pitné vody.Zvláště pak velké uznání dámské části,že pohodlí své postele vyměnily za spacáky a posilovnu za x kilometrů v nohách a několika kilové břemeno na zádech v podobě krosny.Líbí se mi,že všichni táhnou za jeden provaz a mají důvěru jeden v druhého,umí se v těžkých chvílích,které na treku zažívají navzájem podržet a povzbudit. Zapomenou na to,že existuje nějaký facebook,wifi a podobné vymoženosti dnešní doby bez nich už si obyčejný den snad většina znás ani neumí představit.

Není nic,co bych vytkla a každému doporučuji si ji přečíst. Na konci vás smíchy bolí břicho,srdce z toho,že už je konec a do hlavy vám vpluje myšlenka zrušit dovolenou u moře,obout pohorky a hurá do hor!Těším se na pokračování

Komentáře (0)

kniha Neuvěřitelné příhody z hor recenze