Konec je zklamání

Tvář vody

Obálka: 4*
Hlavní postavy: 4*
Děj: 3,5*

Za možnost přečíst si tuto knihu, která je již i zfilmována děkuji @tera_cte

Kniha vypráví o němé dívce, která pracuje ve vědeckém institutu jako uklízečka. Elisa se cítí osamoceně, neviditelně a ve snech utíká k neznámému muži. Její život se otočí vzhůru nohama ve chvíli, kdy do institutu přivezou nový vzorek z Amazonie.

Elisa v něm pozná svou lásku ze snů a chce se s ním sblížit. V cestě mají řadu překážek, které musejí překonat.

Kniha ukazuje romantický příběh protkaný drastickými scénami s politickým a vojenským podtextem. Některé pasáže mě vyloženě nutily se ušklíbat znechucením - jak věrohodné byly napsány.

Celý příběh jsem hlavní hrdince fandila, přála ji happy end. Závěr knihy mě ovšem velice zklamal. Jak mi průběh přišel propracovaný, skvěle promyšlený, tak naopak konec mi přišel ledabyle splacaný, rychle vyhrazené zápletky mě zklamaly a rozuzlení celého příběhu mi přišlo zcela neuvěřitelné a celkem naivní.

Jak jsem si v průběhu čtení myslela, že dám vysoké hodnocení, tak posledních 10 stran knihy toto hodnocení rapidně ponížilo.

Určitě se podívám na filmové zpracování, jak v něm je konec uchopen.

Četli jste knihu, která byla zfilmována? Která to byla a líbila se vám více na papíře, nebo zfilmovaná?

Celkové hodnocení: 3,5* z 5*