Kniha,kterou si musí každý přečíst

recenze

Smrtící byznys (2017) 5 z 5 / TerezaJágrová
Smrtící byznys

Vítám Vás u mé recenze,nikdy jsem žádnou recenzi nepsala,jen takové krátké názory na knihu,ale jelikož mě spisovatelka Hana Hindráková přes tuto stránku oslovila s prosbou o šíření tématu falešnosti léků,tak jsem se rozhodla jí touto recenzí poděkovat nejen za oslovení,ale také za dokonalou knihu,kterou napsala.
Autorka Hana Hindráková je známá svými příběhy,které se odehrávají v Africe. Sama autorka bere Afriku jako svůj druhý domov a do knih vždy přidá i nějaký svůj zážitek. Hana Hindráková je pro mě velkým vzorem a také je to osoba s velkým srdcem. Má můj obdiv.
Její nová kniha Smtící byznys se zabývá falešností léků v Ugandě. Ellen dorazí do Ugandy,aby zde pomáhala trpícím dětem. V Ugandě se léčí hlavně malárie,ale i děti,kteří dostaly léky na malárii včas,umírají. Proto se Ellen obrátí na Organizaci pro boj s falešnými léky,ale tím udělá osudovou chybu. Za výnosným kšeftem totiž stojí někdo s dlouhými prsty. Ona teď musí ochránit sebe i děti.
Tahle kniha mi ještě dlouho po přečtení ležela v hlavě. Před přečtením knihy jsem neměla ponětí co se ve světě děje a falešné léky pro mě byly novinkou. A proto bych ještě jednou chtěla poděkovat Hance Hindrákové,která tohle téma rozšířila pomocí této skvělé knihy.
Těším se až autorka vydá nějakou další skvělou knihu a během čekání se pustím do knih,které napsala už dříve.