Kniha, kterou jsem přečetla na jedno nadechnutí

recenze

V tónech duhového života (2015) 5 z 5 / panda30
V tónech duhového života

Zajímalo vás někdy, jak žijí umělci? Jak vypadá cesta za snem? Popis jednoho takového osudu přináší kniha V tónech duhového života. Mladý student konzervatoře Daniel miluje hudbu a sní o kariéře zpěváka. Společně s ním nahlédne čtenář do života jeho rodiny, zavítá na hodinu herectví a dokonce navštíví Londýn. Zároveň bude sledovat i jeho snahu o nalezení vysněného partnera. Daniel je gay. Se svou orientací je vyrovnaný a jeho okolí ji bere jako samozřejmou věc.
Kniha je členěna do kapitol, které svou strukturou připomínají deníkové záznamy. Provede nás zhruba dvěma roky Danielova života. Je psána velmi čtivou a živou formou, která čtenáře spolehlivě vtáhne do děje. Nejsem sice zastánce používání nespisovných výrazů, ale v tomto případě to knize neublížilo. Použití moderní mluvy v přímé řeči postav pěkně dokreslovalo jejich charaktery a celkovou atmosféru příběhu. Text doplňují osobité ilustrace malířky Ivety Breburdové.
Kniha se mi četla velice dobře. Je to jedna z těch, od kterých nebudete chtít vstát, dokud nezjistíte, co bylo dál. Měla jsem ji přečtenou za jeden večer. Bavila jsem se i plakala.
Takže, všem můžu jen doporučit