Když nic není podle vašich představ

recenze

Čekání na nekonečno (2015) / NixooDy
Čekání na nekonečno

Architekt Tomáš Merc jednoho dne zjistí, že má rakovinu. Jeho děti ho nenávidí a s manželkou si nemají co říct. Jeho životní láska je manželkou jeho nejlepšího kamaráda. Snaží se utéct před červem, co má v sobě ale marně. Dokáže jeho odchod na operaci změnit jeho a city ostatních, které miluje?

,,Ještě mi bleskne hlavou, jak je možné, že takový hajzl jako já má takové štěstí."

No teda wau! Vzhledem k tomu, že ještě vstřebávám pocity z dočtené knihy, nevím, jak moc smysluplná recenze bude. Ale sakra ta kniha byla vynikající. Myslím si, že kdybych měla dostatek času, zvládla bych knihu přečíst na jeden zátah. I když jsem se do děje dostala pomaleji, pořád jsem nad ní musela přemýšlet.

Autorův styl psaní mě naprosto vyhovuje, nějaké myšlenky, co byly v knize napsány... Ano, je to klišé, ale zanechaly ve mě stopu. A podle mě by tohle měla dokázat každá dobrá kniha.

,,Někdy marnotratně odhazujeme to, co už jsme získali, a ženeme se za něčím, co se nakonec ukáže být pavučinou."

A co říkám na téma knihy? Rakovina, nešťastná láska, nemilovaný otec a vojna. Všechny tyhle náměty nejsou pozitivní, ale dohromady vytvořily krásný a dojemný příběh.

Myslím, že knihu Čekání na nekonečno si můžu zařadit do poličky Oblíbené a určitě si knihu budu chtít přečíst znova.

,,Byl to vlak, na který jsem čekal celý život, a byl jsem přesvědčen, že je to právě on a že žádný jiný už nepojede."

Další, co se mi hodně líbilo, byli vzpomínky z vojny a na jeho lásku. V každé kapitole jsem se těšila, až tam bude vzpomínka, protože to hezky knížku oživovalo.

Knihu jsem si moc oblíbila a myslím, že kniha osloví každého. Vřele doporučuji!

,,Jsou chvíle, které prý bývají středobodem našeho života, určují příští běh událostí, pokud ještě něco příštího může přijít."