Slavný spisovatel a jeho tři synové

recenze

& synové (2015) / NixooDy
& synové

Slavný spisovatel A. N. Dyer, který napsal kultovní román Amperesand bydlí se svým nejmladším synem Andym a pečovatelkou Gerdou. Po smrti svého nejbližšího přítele, svolá své další dva syny, aby se všichni sešli navzájem a lépe se poznali. Následující týden se děje spoustu neočekávaných a ne příliš šťastných věcí. Ale jsou tu i skvělá místa, kdy se Andy potká s Jeanie Spokeovou, kdy Jamie dodělá své video a Richard nemusí mít strach o své děti.

,,Nebyla to žádná prdel, být někomu smyslem života." 53

Musím uznat, že tuhle knihu jsem četla asi dva týdny a pořád jsem se nemohla dobrat konce. Ne jenom kvůli tomu, že knihy má 530 stránek, ale ty nekonečné odstavce... Nevím, jestli nejsem jediná, ale nemám ráda dlouhé odstavce, nemůžu se na ně pořádně soustředit a tahle kniha to bohužel tak má. Když jsem viděla, že jeden odstavec je na 3 stránky, měla jsem chuť tu část přeskočit. Ale to je jenom stylistika.

,,Dokážu se uvolnit natolik, že svět nenávidím s ohromnou láskou." 83

Ale abych nehodnotila jenom to špatné, kniha má strašně krásnou obálku. Dokázala bych se na ni koukat pořád. Dále se mi na knize strašně líbily nějaké myšlenky (některé z nich budou napsané tady v článku). Občas byla kniha hodně psychologická, což mám ráda, takže některé části jsem si neuvěřitelně užívala. Bohužel jsem neměla nutkání číst všude, kde jsem, ale konec mě překvapil, něco takového jsem opravdu vůbec nečekala.

,,Všichni žijeme. Všichni umíráme." 119

Tak a teď ke stylu psaní a hlavně vyprávění. Styl psaní se mi líbil, styl vyprávění ne. Styl psaní byl příjemný ke čtení, ale ve vyprávění jsem se trochu ztrácela. Když ten člověk, co to vyprávěl, mluvil o někom jiném a pak přidal do toho odstavce své myšlenky, nebyla jsem si úplně jistá, o kom se přesně mluví. Což je u 500 stránkové knížky docela problém. Kdyby to byla kniha o 150 stránkách, tak to zase tak hrozné není, ale když je kniha opravdu tlustá, je to docela problém.

,,Nebuď duchem, co straší tvůj vlastní život." 167

Knize jsem se rozhodla dát 3*, protože se mi líbil příběh a některé myšlenky, ale ty dlouhé odstavce a ztrácení v ději mě trochu zamrzelo. Každopádně, to, že to neuchvátilo mě neznamená, že to neuchvátí vás. Určitě to stojí za zkoušku.

,,Věřím na lásku na první pohled, abych tak mohl být spatřen." 212