Jiskra v popelu

recenze

Jiskra v popelu (2016) 5 z 5 / nessie2909
Jiskra v popelu

Laia, dívka z lidu Učenců, který žije pod tvrdou nadvládou Válečnického impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii a bude pro ně špehovat, zachrání jejího bratra před popravou.
Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši.
Když se Laiiny a Eliasovy cesty na akademii zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propojené víc, než by si vůbec dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.

Mé hodnocení?
5/5
Ano vím, je to plný počet bodů, ale právoplatně. Tuto knihu jsem četla 3 dny, nekoukala jsem na filmy ani seriály (ano jsem maniak), protože jsem byla furt začtená. I ve škole! to se mi dlouho nestalo! Ta kniha je plná napětí! Ale upřímně jsem se nejvíc těšila až se potká Laia a Elias. To byly moje nejoblíbenější části!
Určitě se těším na další díly a vy, pokud jste četli, zanechte komentář♥ Jsem zvědavá jak se to líbilo vám♥