Je to i pro ženské! :)

recenze

Dlouhá křivolaká cesta (2015) 5 z 5 / MedvedBrtnik
Dlouhá křivolaká cesta

Nemusíte být ani fanda Rallye Dakar, aby vás tato kniha opravdu bavila. Od první stránky je vyprávění zajímavé, vtipné, zábavné, občas napínavé až strhující, včetně různých odboček, postřehů, popisů atd. Označila bych ho možná spíše za cestopis, kdyby nešlo o tolik cest v jedné knize - na druhou stranu, jde o cesty, které mají mnoho společného, i když cíle i starty byly za ta léta na všech možných místech. A jde také o cesty životní.
Jediná vada této knihy je, že ji nelze číst ve vaně :) Každopádně nikoho nemusí odradit její objem - nikde jsem neměla tendence přeskakovat nebo se dokonce nudit. Výhodou autora je - pokud jste ho někdy slyšeli vypravovat naživo - že píše stejně jako vypráví. Nic nekašíruje, nemlží, nestylizuje - autentické vypravování o stylu života, který je zcela odlišný od toho běžného a rok co rok pohltí stovky lidí, o koníčku, který je nebezpečný, ale zároveň způsobuje mnohaletou závislost. Je v něm krása, smutek, romantika i syrová realita. Je to příběh dakaristického "srdcaře." :)