Jak číst Drakeny z Pernu

recenze

Dračí let (1993) 5 z 5 / Terva
Dračí let

Nevím, zde je toto dobrý návod, ale já se rozhodl číst celou sérii o Pernu pěkně od nejstarší až po nejnovější příběh. Zdá se mi, že číst tak, jak to paní spisovatelka napsala je logičtější, než shánět časová období ve kterých se samostatné děje odehrávají. Bohužel, právě ty časy příběhů jsou celkem špatně dohledatelný. Některá zjistíte až přímo při čtení toho daného příběhu. Tak že se třeba jeden příběh odehrává ve druhém Míjení a další až ve třetím nebo dokonce v prvním Míjení a tak by čtenář jen zbytečně přeskakoval. Navíc knihy u nás vycházely v podivných formátech. Mám ve své knihovně čtyři formáty. A ani tak asi nemá smysl knihy přeskupovat a dělit je na několik podskupin a dalších krabiček. Ta nestejnoměrnost je v knihovně stejně poznat, ať to řadíte, jak chcete. Kdo se nechá zlákat tímto perfektně propracovaným světem nazvaným Pern, tak klidně čtěte takto:

1968 Dračí let
2002 Dračí dar
2003 Dračí rod

Terva
08.05.2023

Dračím letem to začíná. Tím myslím, že začíná jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četl. Pern, to je směs fantasy a Sci-fi, kdy čtenář nemá šanci se přiklonit k jednomu, či druhému. Je to perfektně napsané, se spoustou překvapení a dostatkem dobrodružství. Rozhodně celou sérii doporučuji.