Hra na druhou - Zuzana Holčíková

recenze

Hra na druhou (2020) 4 z 5 / AndreaS22
Hra na druhou

Děkuji autorce za recenzní výtisk s krásným věnováním a za důvěru .

Na začátek musím vyzdvihnout něco, co mě naprosto dostalo, a to byly úžasné a naprosto trefné citáty na začátku každé kapitoly!

V knize sledujeme příběh sedmatřicetileté Nely a devatenáctiletého Bena, který je synem Neliny kamarádky ze střední. V okamžiku, kdy se jejich cesty střetnou, se jim jejich životy obrátí vzhůru nohama.

Autorčin styl psaní je velmi příjemný a čtivý. Samotná kniha nemá ani 200 stran, takže ji slupnete za jeden večer.
Musím také autorce vyseknout poklonu za to, jak si dokáže pohrát s emocemi, jak svých postav, tak čtenářů.

Samozřejmě mám i pár výtek, ale nic závažného .
Začátek knihy byl pro mě dost matoucí a chaotický, chvíli mi trvalo, než jsem se "našla".
Celý příběh mi přišel dost zrychlený, za mě nebylo kam spěchat a klidně bych uvítala, kdyby se autorka ještě trochu víc rozepsala. Ale co já budu radit, že?

Celkově mám z knihy ale příjemný pocit a moc jsem si ji užila.
K hlavním postavám si ještě budu muset cestu malinko vybudovat, ale o to víc se těším na pokračování jejich příběhu. Možná na jejich cestě najdu i to, co mi dosud unikalo .
Určitě doporučuji a už se nemůžu dočkat, až se dozvím, jak to s Nelou a Benem vlastně dopadne .

Hodnotím 4,25 z 5

"Láska není zvyk, závazek nebo dluh - láska je. Bez jakýchkoli definic."

"Máš nohy, tak běž! Máš odvahu, tak se nezastavuj! Máš srdce, tak bojuj!"

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Sedmatřicetiletá Nela, matka dvou kluků, se po letech potkává se svou spolužačkou ze střední školy Romanou. Romanin devatenáctiletý syn Ben se do Nely zamiluje. Hraje fotbal, stejně jako Nelini synové. Cestou ze soustředění havaru... více