Hlava plná otázek

Obálka: 4*
Hlavní postava: 5*
Děj: 3*

#spoluprace @knihydobrovsky

Kniha vypráví příběh Karla, který je dítětem štěstěny. Ani neví jak, vybruslí z každého problému. Úplnou náhodou získá skvěle placenou práci, byt i přítelkyni. V jeho životě není nic růžové, život mu klade pod nohy překážky, které on se štěstím a humorem překonává.

Karla sem si oblíbila. Bavilo mě sledovat jeho pracovní kariéru, i jeho kuriózní přestavbu bytu.

Vyprávění je založené na komických situacích, často absurdních. Díky tomu jde o opravdu relaxové čtení, u kterého můžete popíjet vínko a škodolibě se culit.

Při čtení jsem se pozastavila nad dvěma body, které mě zmátly a nevím, zda byly záměrem nebo omylem - snad třeba sám autor odpoví:

1) Karel se přihlásil na pohovor pro pozici Produktový manažer, získá ji, pak ale říká, že dělá Projektového manažera?

2) Karel se narodil v roce 1992 a tvrdí, že tento rok byl plodný, protože v tomto roce asi vyply proud a nebylo co jiného dělat. Reálně by ale bezproudí pro boom dětí v roce 1992 muselo být o rok dřív no ne?

Až si knihu přečtete, dejte mi vědět, jsk tyto body chápete vy :)

Celkové hodnocení: 3.5 * z 5*

#veructe #verujezmatena #recenze #kniha #ceskyautor

Provazochodci Provazochodci Josef König

Ono to nějak dopadne, hlavně se z toho nepos*at. Začtěte se do strastiplné cesty mladíka z moravské vesničky, který se vydává do pražských anonymních ulic za vysněnou prací, životní láskou i hvězdným bydlením. A ve výsledku jde... více