Gastrosexuál: kuchařka pro opravdové fajnšmekry

recenze

Gastrosexuál (2020) / VasnivaCtenarka
Gastrosexuál: kuchařka pro opravdové fajnšmekry
Už jste někdy slyšeli pojem "Gastrosexuál"? A znáte nějakého takového gastrosexuála?

Gastrosexuál je muž, který má své zaměstnání. Obvykle je v něm úspěšný a má ho rád, ale k tomu všemu ještě perfektně vaří. Vaří dobře, vaří rád a vaří neobvyklá jídla. Jsou to amatérští kuchaři s mlsným jazýčkem a s velmi dobře vycvičenými chuťovými pohárky.

Pár takových gastrosexuálů se rozhodlo, že napíšou spolu se Svenjou Jelenovou kuchařku Gastrosexuál. No co dodat – někdo si s jídlem dokáže opravdu vyhrát a výsledný pohled na dokonalý talíř – to je prostě pastva pro oči. Zkrátka a dobře – u gastrosexuálu jde o to, že láska jim skutečně prochází žaludkem.

V knize se tak budete moci seznámit s 10 muži, kteří jsou gastrosexuálové. A právě tito muži vás budou moci hezky inspirovat k velmi neobvyklým a vybraným pokrmům. Každý muž přidává totiž pár receptů.

Nebudu vám lhát – recepty zklamou běžné hospodyňky, které si nechtějí dát tu práci s nákupem neobvyklých a možná i těžko dostupných ingrediencí. Rozhodně zde nenajdete recept na knedlo vepřo zelo. Kdepak. Najdete tady recepty takřka snad vhodné pro Michelina.

Kniha je rovněž také obohacena fotografiemi všech pokrmů, kterými se pánové chtěli pochlubit.

Kniha nám tedy postupně představí všech deset kuchaříčků. Dozvíme se, co dělají za práci a jak se k vaření dostali. Jeden z nic pochází z pekařské rodiny. Druhý má zase jen rád jídla, a tak začal chodit do nejvybranějších německých restaurací atp. A pak se začal učit ty nejvybranější jídla vařit sám.

Jedna věc všechny tyto gastrosexuály spojuje – láska ke kvalitnímu jídlu a touha po naprosté dokonalosti.

Pokud tedy i vy jste opravdoví fajnšmekři a nespokojíte se jen tak s něčím, pak je pro vás tato kuchařka jako dělaná. V opačném případě vám přijde nejspíše až moc nóbl.

Komentáře (0)

kniha Gastrosexuál recenze