Dýchání pod vodou - Alex Flinn

recenze

Dýchání pod vodou (2013) / pavlina1999
Dýchání pod vodou

Někdy nás vztek dokáže ovládnout, i když to ve skutečnosti nechceme. Jindy nám zas násilí připadá jako správné řešení problému. Nick má podobný problém.

Jednoho dne narazí na dívku a už od prvního okamžiku se do ní zamiluje. Nic takového ještě nezažil. Caitlin je do něj zakoukaná již od sedmé třídy, ale tehdy se o ni ještě nezajímal, až nyní když byla na odtučňovacím táboře a hodně zhubla. Chvíli spolu chodí a vše se zdá být v pořádku. Ale jisté náznaky už se objevují - přemrštěné reakce, nadávky, zákazy. Caitlin mu vše odpouští, ale jednou udělá Nick něco, co mu už odpustit nedokáže - uhodí ji. Rozejde se s ním, ale on to nedokáže pochopit, stále ji sleduje a snaží se ji získat zpět. Nakonec vše vyústí až v soud a zákaz styku. Nick musí navíc půl roku docházet na skupinové konzultace o domácím násilí a je nucen psát si deník.

A právě tak se v knize seznamujeme s Nickovou minulostí před touto nešťastnou událostí - prostřednictvím jeho deníku, který krásně doplňuje příběh a dodává mu na čtivosti. Díky tomu se dá kniha zhltnout jedním dechem.

Dále jsou zde perfektně popsané pocity, které Nick zažívá. Dokážete se do něj plně vcítit a dokonce pochopit, co ho k tomu vedlo.

Celkově knihu hodnotím velmi kladně, protože jsem nenašla nic, co bych mohla vytknout.