Dostihne tě minulost

recenze

Dostihne tě minulost (2023) 3 z 5 / renulka16
Dostihne tě minulost

Eva Dallasová řeší vraždu mrtvé informátorky, která byla nalezena v popelnici. Z případu ji ale vyruší druhá oběť, žena ověšená šperky, jejíž tělo bylo odhaleno při stavebních pracích. Evu nemile překvapí, že místo činu patří jejímu manželovi. Musí se ponořit do komplikovaného světa nemovitostí, zneklidňující rodinné historie a šokujících tajemství.

Kniha Dostihne tě minulost je již 53. díl série a já nepřestávám autorku obdivovat, jak to zvládá psát a neustále otvírá nová a nová témata. Klobouk dolů.
Ovšem tentokrát mě tento díl moc neuchvátil, možná, že jsem nebyla správně naladěna, ale doslova jsem se musela přemlouvat, abych pokračovala ve čtení.

Tentokrát Eva řeší tři vraždy najednou, smrt bezdomovkyně, vraždu ženy, která je stará téměř čtyřicet let a oběšeného muže, takže je stále nějaká akce. Ani v tomu dílu však nechybí vtipné hlášky, milující a oddaný Roark a jejich intimní chvilka. Já je zbožňuju, ale přesto dávám nižší hodnocení.
Řekla bych, že mě asi neoslovilo téma. Za vším byla stavební firma, moc a peníze.

Rozhodně tím nechci říct, že by byla kniha napsaná špatně. Milovníci této série si, dle hodnocení, knihu užívali.

Budu se těšit na další díl a snad mě příště osloví více.