Caraval- za mně nic moc

recenze

Caraval (2017) 1 z 5 / TessaWilliams
Caraval

Z této knížky jsem hodně zklamaná, hlavně proto, že ji mnoho lidí chválilo. Kniha mě od začátku nebavila, ale nudný začátek není nijak neobvyklý, a tak jsem pokračovala a nakonec se donutila přečíst knížku celou. Příběh mi přišel trochu nedomyšlený, ze začátku akce nebyla skoro žádná, ke konci zvrat na každé stránce. Zápletky jsem sice dopředu nebyla schopná odhalit, ale to spíš proto, že nedávaly moc smysl a byli dost nahodilé, než že by byli nějak originální. Samotný styl psaní se mi taky moc nelíbil, líbily se mi sice metafory týkající se barev a pocitů a další, jinak si ale myslím že prostředí bylo vykresleno dost chabě. Samotná hlavní hrdinka má vztahy i osobnost dost plochou, a i přesto že se v knize vyvíjejí mi nepřišly nijak zajímavé. Taky mi přišlo dost zvláštní, jak je hrdinka zároveň chvíli cudná a chvíli skoro opak. Ani na jednom z toho mi nic vyloženě nevadí, nelíbí se mi ale jak rychle tyto nálady střídá a v jakých, myslím dost nevhodných situací se jimi zabývá. Je ale dost možné, že mi knížka nesedla do osobní čtecí chuti, takže nechci vyloženě odrazovat od jejího přečtění.