Čaj to nejsou jen bylinky, ale i koření

recenze

Čaj nejen o páté (2016) / Medvědářka
Čaj to nejsou jen bylinky, ale i koření
Milujete čaje a rádi si je připravujete z domácích zdrojů? Tak to by vás neměla minout tato kniha, která je plná úžasných receptů na čaje a nejen je. Bylinky a koření mějte připravené a dobrá nálada se objeví hned, jak ucítíte vůni a posléze i chuť vámi připraveného nápoje.

Miluju kafe, ale čaj je hned v závěsu a pokud je to čaj bylinkový, tak je to výhra.
Chtěla jsem se o něm a jeho vaření dozvědět něco víc a tady se mi to splnilo. Sama pěstuji bylinky a máme na to i samostatný bylinkový záhonek.
Tato kniha vám ukáže, jaké všemožné kytičky a koření se dají použít pro lahodný nápoj jakým je čaj. Díky hezky utvořeným kapitolám si uvaříme čaje nejen na pohodu a pro zdraví, ale třeba i pro detox těla, správnou výživu a radost a štěstí.
V závěru knihy máme i krásný herbář, kde jsou vyjmenované všechny rostlinky použité v receptech s jejich účinky na tělo i mysl. Tím vším nás provází nespočet nádherných fotografií čajů, bylinek a koření.

Kniha jak dělaná pro mé experimenty v kuchyni. Jen škoda, že jsem nikdy nesehnala úplně všechny ingredience. Mám doma nějakou malou zásobu bylinek a koření, ale pro recepty, které jsem chtěla vyzkoušet z knihy, to bylo stále málo. Ještě že je se blíží jaro. Díky herbáři v knize mám připravený seznam bylinek, které je třeba dokoupit a na co se soustředit při jejich sběru. U některých jsem ani netušila, že by se dali použít jinak než na okrasu či jídlo. Nebo vás by napadlo, že se dá z čekanky, kajenského pepře, kukuřice nebo třeba lopuchu udělat čaj? Já bych to tedy u některých vůbec nečekala.
Kniha je mi inspirací a i díky krásných fotkám si dokážu představit tu vůni, která se pak bude linout celým domem a bude uklidňovat. Nebo až si v horku sednu do stínu pod pergolu, kde budu popíjet chladivý čaj a kochat se pohledem na rostoucí bylinky.

Komentáře (0)

kniha Čaj nejen o páté recenze