Bouřlivé diskutování

recenze

S.E.X (2014) 5 z 5 / petrconti
S.E.X

kniha S.E.X si jistě vyslouží bouřlivé diskutování.Pro jedny bude asi nepřípustná- to morálkou svázáni jedinci,kteří nepochybují o potřebě žít v nějakém kodexu ,byť špatném,ale je to vzor.A pro druhé bude otevření klece a vypuštění na svobodu.I v knihách konečně zasvitlo svobodné slovo.Naprosto, naprosto nepochybuji o tom,že vyjadřovací projev dnešních dětí není takový jak je kniha napsána.Od autora hrdinství a kus odvahy.A od nás čtenářů poděkování.Jen tak dál.Budu bedlivě sledovat nejen diskutování ale i další díl této knihy-mám jí přelousknutou už po druhé.A opět naprosto nepochybuji,že druhý díl brzo spatří světlo tohoto nalajnovaného a svázaného a přetvařujícího se světa.Že se nic neděje? Ale děje a moc akorát nám to nějak uniká.

Pavel

Kniha S.E.X je jazz nerespektující žádné melodie,plná zvratů a improvizací.Čtenáře mrazí při jejím čtení a chlupy na rukou se mi ježí.Prý to funguje jako jakýsi indikátor.Myslím že máme dočinění s největší knihou posledních minimálně třiceti let a její autor,ten Petr Doležal se jí zařadil po bok českých spisovatelů,kteří nebudou pro své dílo národem zapomenuti.Těším se na další knihy z jeho počítačové klávesnice-mělo by se spíše říct z jeho autorského pera,ale to už asi není moderní.K obsahu samotné knihy se lze těžko jedním dechem vyjádřit.Příběh je od samého počátku veden ke svému neveselému konci,ale s malinkou nadějí,že snad zítřek bude milosrdnější.Kniha je přátelství nabízející volání jejího hrdiny,který se pere s každodenností a ještě si najde čas na humorné,zlehčující přirovnání.Jeho nadhled je napodobitelný,ale vyžaduje cosi víc.Já jsem nadšena ale tuším ,že S.E.X se bude jejímu autorovi jen velmi těžko překonávat.laťka je nasazena zatraceně vysoko.

Olinka 121619