Book review (http://universe-of-michelle.blog.cz/1512/dotek-chladu-tamina-berger)

recenze

Dotek chladu (2013) 4 z 5 / Michelle.1995
Dotek chladu

Kniha je opravdu velmi zajímavá. Už i zajímavě začíná- večerem, kdy se Julie ztratí. Už tehdy víme, že to zřejmě nebyla nehoda, protože ji někdo má svézt domů, nevíme ale kdo. To nás navnadí na další čtení. Zpočátku se Theresa snaží zjistit, kde Julie může být, ale poté zjistí, že zemřela. Rozhodne se pátrat sama, protože nevěří, že její smrt byla nehoda. Postupně tedy zjisťuje různé detaily- velmi pomalu. Navíc na konci každé kapitoly je vždy jeden záznam z Juliina deníku, který nám vypráví, co Julie dělala a jak se snažila objasnit sebevraždu Melissy- dívky, kterou našla mrtvou v lese. Theresa časem deník najde a myslí si, že smrt Melissy a Julie spolu souvisí. Celou dobu, co jsem knihu četla, jsem byla vážně napjatá. Ikdyž musím uznat, že občas jsem se i nudila, jak jsem se už strašně chtěla dostat na konec knihy k odhalení vraha. Kniha je vážně napínavá od začátku až do konce a pachatele odhalíme opravdu doslova až na předposlední stránce. Ikdyž kdo to je mi bylo jasné už tak kapitolu dopředu a pak jsem byla trochu nedočkavá, kdy už na to Theresa přijde. Ale jedno musím autorce nechat- ať jsem si lámala hlavu sebevíc, na viníka Juliiny smrti jsem až do konce nepřišla, dokud s ním Theresa nedělala interview. Ikdyž, když se nad tím zpětně zamyslím, opravdu k němu vedlo několik indícií, ale i tak jsem ho nemohla odhalit.
Na jednu stranu je tedy kniha napínavá a nenudí vás příběh, na druhou stranu jsem ale celou dobu chtěla, aby už toho pachatele odhalily, protože mě to občas nebavilo a bylo to zdlouhavé. Líbila se mi ale romantická zápletka, ikdyž mi ten vztah přišel takový moc rychlý a nepravděpodobný. Theresa celou dobu někoho podezřívá a nevěří mu, on pak jednou řekne, že ji má rád a ona mu hned padne kolem krku a všechno mu vyklopí? To mi přišlo fakt divné.
Celkově mám ale z knihy spíše pozitivní pocity.