Univerce of Michelle- book reviews (http://universe-of-michelle.blog.cz/1510/recenze-smrtici-polibek-alice-moss)

recenze

Smrtící polibek (2011) 5 z 5 / Michelle.1995
Smrtící polibek

Hned na začátek vám řeknu, že tuhle knihu miluju! Opravdu se mi hrozně líbila, je to totiž přesně žánr, který mám nejraději. Jak už jsem prozradila na začátku, kniha se řadí mezi fantasy s tajemným námětem a spoustou romantiky. Jedná se tu o spojení mystiky a osudové lásky. Na téhle knize se mi nejvíce líbí, že autorka vše neprozradí najednou, ale zápletku odhaluje opravdu pomalu (někdy až moc pomalu) a to přidává knize na tajemnu.

Začíná to úplně obyčejným příběhem o dvou šesnáctiletých dívkách, které milují módu a večírky. Zažijí ale zvláštní věc- už na první školní den v září je totiž celé jejich město pokryto sněhem. Ze začátku se neděje nic neobvyklého, kromě toho, že Faye (hlavní představitelka) nedostává žádné zprávy od svého otce archeologa a v lesích u města se usídlí motorkářský gang. Záhada začíná, když šerif objeví v lese neidentifikované tělo a snaží se vyřešit příčinu smrti. Nejprve se opravdu velmi pomalu odhalují nové skutečnosti, ze začátku je to trochu zmatené. To je podle mě jediná chybička knihy. Začátek vás může chvílemi trochu nudit. Pořádně se totiž děj rozjede až zhruba po jedné třetině knihy a pak už to jde velmi rychle a kniha je velmi napínavá až do konce. Celá zápletka vyvrcholí opravdu až na poslední stránce.
Ale jako celek je kniha velmi povedená a velmi dobře napsaná. Líbí se mi, že autorka mění úhly pohledu. Většinou každá kapitola začíná vyprávěním z pohledu jiné osoby a tím se také věci odhalují postupně. Jednou je to Faye, pak Liz, Finn nebo Lucas..