Anita Blake - Harlekýn

recenze

Harlekýn (2014) / Maragad
Anita Blake - Harlekýn
Projela mnou úleva a já se zachvěla. Byla mi zima z mokrého oblečení a reakce na nehodu. Ne, nebyla to nehoda. Harlekýni se mě pokusili zabít. Kurva. Nepochopila jsem. Ani když mě všichni varovali, tak jsem to nepochopila. Byla jsem jako dítě, které škádlilo kotě klackem a zjistilo, že na něj hledí tygr. -Str. 174-

Počátky literární kariéry L. K. Hamilton byly v podobě hrstky povídek a fantasy románu Nightseer. Skutečný úspěch jí ale přinesla až rozsáhlá série Anita Blakeová, lovkyně upírů, které se po celém světě vydalo více než šest milionů výtisků v šestnácti jazycích, dočkala se komiksového zpracování a stala se jedním ze základních kamenů dnes tolik populárního subžánru paranormálních romancí.

Za vším hledej upíra…
Když za Anitou do práce dorazí Malcolm, zakladatel Církve věčného života, ještě Anita netuší, co vše ji čeká. Malcolm ji totiž přišel poprosit o milost pro jednu jeho svěřenkyni, na kterou má Anita jako místní lovec upírů příkaz k popravě. Jenže Anita má příkazy k popravě rovnou dva. Navíc po ní Malcolm chce, aby předala tajemný, ale hlavně naléhavý vzkaz vládci města Jean-Claudovi. Vzkaz se týká upířího tajemství, které Anitě nemůže svěřit ani Jean-Claude. Vše totiž musí zůstat utajeno, dokud nebude někdo kontaktován...

Poslední díly série Anita Blake byly věnovány spíš Anitině sexuální stránce, kde se musela naučit ovládat ardeur. Tento díl, Harlekýn, mi připomněl, proč jsem si tuto sérii zamilovala. Sexuálních scén ubylo a Anita se zde soustředila spíš na tu svoji část, která patří ke kožoměncům. Z počátku to chvíli vypadalo i na začínající vyšetřování, ale to nám L. K. Hamilton nakonec nedopřála. Ovšem samozřejmě zde nesmí chybět akční scény, které umí tato autorka popsat přímo bravurně.

V knize Harlekýn se setkáváme se starými známými postavami, jako je nájemný vrah Edward, vraždící bestie Olaf, teď již šestnáctiletý Peter a samozřejmě nesmíme zapomenout na celý Anitin harém, který se neustále rozrůstá. A to mě na knize trochu mrzí, vždycky se mi moc líbilo, že Anita se o sebe dokáže postarat sama a nyní se až moc nechává zachraňovat. Navíc se mi moc nelíbí Anita v roli sexuální bohyně, kdy každý muž, který je jí na blízku, se jí chce dostat do kalhotek.

Ovšem i přes některé nedostatky, jsem byla s tímto dílem velmi spokojená a rozhodně knihu Harlekýn doporučuji k přečtení. Mít po ruce další díl, hned po něm sáhnu. A do budoucna doufám, že bude z Anity zase trochu více detektiv, protože její policejní práce sérii dodávala ještě větší míru napětí.

Zdroj recenze http://fantasy-maka.blogspot.cz/

Komentáře (0)

kniha Harlekýn recenze