Ako si zahojiť zranené srdce?

recenze

Priveľa tajomstiev (2020) / Lucia007
Priveľa tajomstiev

„Toto je príbeh o tom, ako do nášho života niekedy až osudovo zasahujú bežné náhody. Niekedy sme o veciach presvedčení, že sú navždy a pritom stačí malá náhody, aby sa to otočilo o stoosemdesiat stupňov,“ tvrdí Katarína Gillerová o svojej novinke Priveľa tajomstiev.

Hlavná hrdinka Romana je dvadsiatnička a práve si našla prácu v predajni dámskych kabeliek. Veľmi ju to baví, no po čase sa jej šéfka začne čudne správať – často je preč, necháva ju tam samú a Romana musí riešiť mnohé nečakané problémy.

Nechce však stratiť túto prácu, pretože aj ona má svoje dôvody, prečo chce robiť v tejto predajni...
Po čase Romanu objaví v predajni jej bývalý priateľ Kamil, ktorý ju však zradil, ublížil jej a ona mu to nevie zabudnúť. Kamil ju však chce získať späť a Romanin život sa začína zamotávať.

Ona totiž cíti čosi viac k najlepšiemu kamarátovi z detstva Jakubovi. Snaží sa mu priblížiť, chce s ním nájsť šťastie aj v láske, nielen priateľstve...ale do ich vzťahu zasiahne Jakubovo tajomstvo.

Viaceré náhody tak prepletú tieto vzťahy, skomplikujú život najmä Romane, ktorá postupne odkrýva nepríjemné pravdy i tajomstvá svojich najbližších.
Podarí sa jej zahojiť toľkokrát zranené srdce?

Priveľa tajomstiev je príbeh, ktorý má niekoľko vrstiev a tie sa postupne prepletajú, zapadajú do seba a my sledujeme život sám: neraz nám obyčajná náhoda nabúra naše predstavy, plány a občas dopadne všetko inak, ako sme chceli.

K.Gillerová vložila do príbehu napríklad aj aspekt nepoctivosti v podnikateľských kruhoch, pretože sama s tým ako ekonómka má skúsenosti a v príbehu to vyjadrila na línii Bela, manžela majiteľky obchodu s kabelkami.
V príbehu je aj pekná línia o vzťahu starí rodičia – vnúčatá. Najmä ak žijú ďaleko od seba, nebodaj v rôznych krajinách. S tým má aj Katka osobnú skúsenosť – má jedenapolročnú vnučku Soničku, s ktorou je aj niekoľkokrát za týždeň, a nevie si predstaviť, že by ju vídala len občas, raz za pol roka, či rok, keby bola niekde ďaleko.

A čo Romana? Zahojí si to zlomené srdce, ktoré jej spôsobil Kamil, aj Jakub? Dokáže nájsť to svoje vysnené šťastie a stabilný vzťah, po ktorom tak túži? „Nebudem prezrádzať, ako sa Romana rozhodne a koho si vyberie,“ usmieva sa Katarína Gillerová, no prezradila, že v týchto dňoch začína písať voľné pokračovanie tohto románu, zatiaľ pod pracovným názvom Priveľa tajomstiev II.