Ako nebyť Obklopení idiotmi?

recenze

Obklopený idiotmi (2019) / Lucia007
Obklopený idiotmi

Chcete sa stať odborníkom v oblasti prístupu k ľuďom? Existujú rôzne spôsoby. Ten najbežnejší je preskúmať tematiku a osvojiť si základy.
V tejto knihe však dostanete oveľa viac.

Obklopený idiotmi je vtipná príručka, ktorá zmení váš spôsob komunikácie, nech je to ktokoľvek: kolega, partner(partnerka, alebo aj šéf, či otravný úradník.
Ale pozor! Nie každý, komu nerozumiete, je nevyhnutne idiot. Prelomová metóda vám pomôže konečne porozumieť ľuďom vo vašom okolí. Ba dokonca vlastným deťom a to už je čo povedať.

„Prečo je komunikácia s určitými ľuďmi bezproblémová a iní sú ako chmuľovia?“ pýta sa autor knihy Thomas Erikson. „V mladosti som sa tým veľmi netrápil, no zaujímalo ma, ako k tomu dochádza. Niektoré rozhovory prebiehali prirodzene, druhé sa ani poriadne nezačali – bez ohľadu na to, ako som sa správal. Nerozumel som tomu. Začal som teda skúšať rôzne metódy. V podobných kontextoch som sa vyjadroval rovnako a sledoval reakcie. Niekedy to zabralo a rozprúdila sa zaujímavá diskusia. Inokedy sa nestalo vôbec nič. Ľudia na mňa zízali, akoby som bol z inej planéty, a miestami som sa tak aj cítil.“

Táto kniha je škandinávsky bestseller, z ktorého sa po celom svete predalo už milión kópií. Vysvetľuje štyri základné typy ľudského správania, ktoré definujú spôsob komunikácie a vnímania ľudí okolo nás.
Červení sú dominantní a panovační.
Žltí sú sociálnejší a majú v sebe viac optimizmu.
Zelení sú zasa uvoľnení a kamarátski.
No a modrí oplývajú analytickým myslením a presnosťou.

Autor knihy Obklopený idiotmi Thomas Erikson vám naozaj vtipným spôsobom vysvetlí, ako komunikovať s každým z nich.
Okrem toho sa veľa dozviete sami o sebe, z nadhľadu spoznáte svoje silné aj slabé stránky.