Zvěd z tvrze Oswego přehled

Zvěd z tvrze Oswego https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135456/bmid_zved-z-tvrze-oswego-Cdr-135456.jpg 4 13 13

Klasický dobrodružný příběh z doby anglo-francouzských válek v Americe.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Toužimský & Moravec

Der Spion von Fort Oswego , 1930

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zvěd z tvrze Oswego. Přihlašte se a napište ho.

minirock
24.06.2023 4 z 5

Příběh z období anglo-francouzských válek v okolí velkých jezer na kanadsko-americké hranici. Na Fort Oswego je povolán jeden z nejlepších anglických vyzvědačů kapitán Sommerset aby odhalil francouzského špiona. To se mu sice podaří, Francouzi nicméně pevnost později stejně dobyjí. Osobně jsem měl při čtení problém s identifikací některých vojáků i indiánů ke komu vlastně patří, jestli k Francouzům nebo Angličanům. A také k Sommersetovu pátrání bych měl připomínky, nějak lehce mu vše procházelo, několikrát byl zajat, vždy unikl, vše hned odhalil ..... Za pěkné čtyři hvězdy.

Turlogh
26.07.2022 4 z 5

Dobrodružné vyprávění z doby anglo-francouzských válek v Americe. Příběh čtivý, ač poněkud naivní ve směru odhalování špióna v anglické pevnosti. Dal bych tři hvězdy, ale knihu ilustroval Zdeněk Burian, tak to je za čtvrtou hvězdu. Howgh.

edysy
26.06.2013 5 z 5

Příběh je napínavý od první stránky. Děj má dalo by se říci detektivní zápletku, ale je to samozřejmě dobrodružná knížka. Nechybí divoká příroda, indiáni a charaktery jasných barev, což mne k tomuto žánru vždy nějak poutalo. Zajímavé je, že se o autorovi nedá nikde najít ani zmínka, ať již v starších pramenech, nebo na Googlu. Přitom knížka je to opravdu výborná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zvěd z tvrze Oswego v seznamech

v dalších seznamech3x