Zloději knih přehled

Zloději knih https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347530/bmid_zlodeji-knih-GIN-347530.jpg 4 45 45

Novinář Anders Rydell se vydal po stopách Zlodějů knih. V honu za ztracenými velkými institucionálními i drobnými soukromými knihovnami, které nacisté vyrabovali, aby shromáždili co největší množství informací o „nepřátelích říše“. Rydell procestoval Evropu křížem krážem a pátral po osudu knih, které byly pro své majitele a komunity čtenářů nenahraditelné. A stejně jako oni, ani mnohé z těchto knihoven válku nepřežily.... celý text

Literatura faktu Historie Umění
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Boktjuvarna - Jakten på de försvunna biblioteken , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zloději knih. Přihlašte se a napište ho.

DeepSea21
21.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Je dobře, že se aspoň některé knihy podařilo před nacisty zachránit.

Kanylka
08.09.2021 3 z 5

Velmi zajímavé čtení.

Liilith
11.05.2019 5 z 5

Pro milovníka knih bude čtení hlubokým zážitkem. Ti, kteří se zajímají o historii, si doplní obraz několika dekád naší historie o téma, na něž se velmi často zapomíná. Zloději knih nejsou románem, přesto mají sílu strhnout čtenáře do víru historických událostí, jako by šlo o velký románový příběh.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zloději knih v seznamech

v Právě čtených5x