Zázračná země přehled

Zázračná země https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110800/zazracna-zeme-110800.jpg 4 79 79

Podtitul: podivuhodné putování do nitra zeměkoule. – Románová fantasie, napsaná roku 1915 a vydaná roku 1924, o podivuhodném putování do nitra zeměkoule, opírající se o dvě stě let starou představu, že naše zeměkoule má vnitřní dutinu, dokonce s vlastním malým sluncem uprostřed. Autor-akademik použil této domněnky k tomu, aby v napínavých příbězích čtyř ruských vědců a to geologa, zoologa, lékaře, botanika a meteorologa, kteří objeví v polární tundře dosud neznámé pevniny někde nad 75° sev. šířky otvor do této dutiny a sestoupí do jejího nitra, předvedl čtenáři dávno vyhynulé tvorstvo doby jurské a křídové, celou pravěkou přírodu, která se v tomto koutě zeměkoule uchovala. 1. vydání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Leopold Mazáč

Plutonija , 1924

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zázračná země. Přihlašte se a napište ho.

Robodlak
02.08.2023 5 z 5

Překvapivě čtivé a zajímavé čtení, k němuž jsem se dostal až někdy po čtyřicítce. Jak již napsali ostatní čtenáři, je to trošku Cesta do středu Země, trošku Cesta do Pravěku a taky trochu Pellucidar. Nedivím se, že v době vzniku se našly spousty čtenářů, kteří žádali o uspořádání nové expedice do Plutónie.

vernem1850
16.06.2022 5 z 5

Pěkný fantastický román INSPIROVANÝ knihou Cesta do středu země.

Meda77
20.01.2022 4 z 5

Taková ruská cesta do pravěku, která je velmi zdařile napsaná a po celou knihu nenudí. Jednotlivé postavy jsou sice poměrně strohé a moc se o nich čtenář nedozví, ale dobrodružné vyprávění chytí až do konce.

Knižní novinky (36. týden)

30.08.2020

Kniha Zázračná země v seznamech