Základy francouzské stylistiky přehled

Základy francouzské stylistiky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355516/bmid_zaklady-francouzske-stylistiky-6aA-355516.jpg 3 1 1

Skriptum (učební text) uvádí uživatele do široké problematiky teorie stylistiky a stylistického výzkumu, náplně a metody stylistické lingvistiky. Publikace spojuje pojetí funkční stylistiky rozpracované v Pražské škole se stylistickými teoriemi románských i jiných autorů. Studenti jsou seznamováni s konkrétními otázkami stylistického rozboru, a to v oblasti obecného, literárního a hovorového jazykového projevu, s přihlédnutím k lidovému, argotickému, někdy vulgárnímu vyjadřování. Nejsou opomenuty ani odborné jazykové projevy v oblasti vědecké i prakticky pracovní. Pozornost je věnována stylistickým protikladům v rovině fonické a grafické, stejně jako v rovině jednotek významových nevýpovědních a významových výpovědních. Cílem této publikace je seznámit studenty a další uživatele se základními pojmy stylistiky, se zařazením stylistiky jako jazykovědné disciplíny a se vztahem stylu a stylistiky k jazykovým rovinám. Jedná se o cenný teoretický základ této disciplíny.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Základy francouzské stylistiky. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Základy francouzské stylistiky v seznamech

Jan Šabršula
česká, 1918 - 2015
1960  100%Francouzsky od A do Z
1989  0%Francouzština
2007  60%Teorie a praxe překladu
1994  60%Úvod do srovnávacího studia románských jazyků (pro začínající romanisty)
2008  60%Základy francouzské stylistiky