Vzpomínky na padlé kamarády přehled

Vzpomínky na padlé kamarády https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237673/bmid_vzpominky-na-padle-kamarady-237673.jpg 4 34 34

Kniha autorových vzpomínek, v nichž však nevzpomíná na sebe, ale na osudy svých kamarádů - spolubojovníků, kteří se konce války nedočkali. Položili své mladé životy za mír, ve kterém dnes žijeme. Padli v bitvě o Velkou Británii, při ofenzívě Rudé armády, v bojích o Francii či při doprovodech konvojů v Severním moři. Jsou spolu s mrtvými partyzány, vojáky i civilisty, obětmi války, na které nesmíme nikdy zapomínat. Vždyť zemřeli proto, abychom mohli žít.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzpomínky na padlé kamarády. Přihlašte se a napište ho.

jan.para
07.02.2023 5 z 5

Vzpomínky na chlapy, na které se nesmí zapomenou. František Fajtl tuto knihu napsal v době, kdy se o nich moc mluvit nesmělo. Kniha popisuje osudy cca 15 Fajtlových kamarádů, kteří padli za 2. světové války. Kdo zná trochu Fajtlovy knížky tak pozná, že se jejich příběhy prolínají třeba s knihou Létal jsem s třistařináctvkou, nebo První doma.

Tclaw
27.01.2021 5 z 5

Hezky napsaná kniha o neradostných věcech. Přistihl jsem se několikrát, že ač je jasné jak každá kapitola musí skončit, stejně jsem doufal... Jediné co mi dokázalo zkazit pocit z této knížky byl doslov (četl jsem vydání 1980). Již po pár řádcích je jasné že není autorův, ale jakéhosi komunistického patolízala, který samozřejmě musel vyplodit zamyšlení nad tím, proč bojovat v řadách SSSR bylo daleko osvícenější než na západě. Ale chápu že bez toho to tenkrát asi vydat nešlo.

rickiwolf
30.05.2019 4 z 5

Kniha nám přiblížila působení čs. letců během druhé světové války. Měli jsme také možnost sledovat, jaké podmínky měli během bojů. Nikdy nezapomeneme.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vzpomínky na padlé kamarády v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x